در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

واردات میوه شب عید، نتیجه بی‌برنامگی در تولید داخلی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وقتی در جنوب و شمال کشور، پتانسیل تولید پرتقال هم به اندازه مصرف کشور و هم برای صادرات داریم، نباید به سمت واردات این محصول از کشورهای دیگر برویم.

حبیب‌الله نیکزادی پناه، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون واردات میوه به کشور برای تنظیم بازار شب عید گفت: دولت موظف است علاوه بر تأمین نیازهای مصرفی روزانه مردم با پیش‌بینی‌های دقیق، مصرف آینده و فصلی کشور را هم تخمین بزند و برای آن برنامه‌ریزی نماید.

وی ادامه داد: زمانی واردات توجیه منطقی دارد که در کشور میوه کم داشته باشیم و یا پتانسیل تولید میوه در کشور را نداشته باشیم. اما اینکه ما میوه داشته باشیم ولی برای آن برنامه‌ریزی نکنیم و اقدام به واردات کنیم، ظلم بزرگی به تولیدکنندگان محصولات کشاورزی کرده‌ایم.

نماینده مردم کرمان در خصوص مدیریت عرضه‌وتقاضای بازار میوه کشور گفت: وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و وزارت صنعت‌، معدن و تجارت به عنوان نهاد تنظیم کننده بازار باید به نحوی برنامه‌ریزی کنند که نه محصولات انبارشده کشاورزان از بین برود و نه با کمبود میوه در بازار مواجه شویم.

نیکزادی پناه در پایان تصریح کرد: وقتی در جنوب و شمال کشور پتانسیل تولید پرتقال هم به اندازه مصرف کشور و هم برای صادرات داریم، نباید به سمت واردات این محصول از کشورهای دیگر برویم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: