تسنیم گزارش می‌دهد:

بهره‌برداری پروژه بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد با تاخیر ۱۰ ماهه

در حالی قرار بود بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد اردیبهشت امسال به بهره برداری برسد که مدیرکل این فرودگاه وعده داده تا پیش از نوروز ۹۶ این پروژه به بهره برداری می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، علی رسمتی با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی پروژه بهسازی بایند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد، اظهار کرد: این پروژه تا قبل از عید به بهره‌برداری می‌رسد و اکنون در حال جمع‌آوری تجهیزات کارگاه و آماده‌سازی استریپ‌ها هستیم.

وی با بیان این که  پروژه مذکور به منظور ارتقا ضریب ایمنی و استانداردسازی سطوح پروازی طی این مدت انجام شد، افزود: باند ۲۹ راست بازسازی شده که تا قبل از عید این باند بتونی به بهره‌برداری می رسد.

عملیات بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد قرار بود طی ۱۰ ماه پس از آغاز (مطابق وعده مدیرعامل شرکت فرودگاه ها) به بهره برداری برسد.

مه‌آبادی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها در حاشیه آغاز عملیات بهسازی و روسازی باند ۲۹ راست فرودگاه بین‌المللی مهرآباد گفته بود: این عملیات از این جهت مهم است که برای اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازسازی عوامل پروازی فرودگاه مهرآباد در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان این‌که بازسازی عوامل پروازی فرودگاه مهرآباد در ۴ مرحله انجام می‌شود، تصریح کرد: در مرحله اول بازسازی باند ۲۹ راست فرودگاه با اعتبار حدود ۱۰۰ میلیارد تومانی انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که این پروژه طی ۱۰ ماه به بهره‌برداری می‌رسد، ابراز امیدواری کرد با تلاش پیمانکار بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد تا نوروز سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.

این در حالی بود که ۷ ماه پس از سال تحویل ۹۵ مدیرکل فرودگاه مهرآباد وعده ای جدید درباره این پروژه داد. رستمی  اواسط آذرماه امسال گفت: « پیمانکار بهسازی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد قول داده است تا دی‌ماه امسال این باند را در اختیار فرودگاه قرار دهد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: