ارائه تسهیلات به ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد در قالب طرح رونق تولید

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال بیش از ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا فیاض روز شنبه در دیدار با آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان افزود: با توجه به سیاست های دولت تدبیر و امید و ایجاد رونق در واحدهای تولیدی قرار بود هفت هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی کوچک و متوسط تعطیل یا نیمه تعطیل در کشور به چرخه تولید برگشت داده شوند اما توانستیم بیش از ۲۳ هزار و ۱۰۰ واحد را به چرخه تولید بازگردانیم.
وی با بیان اینکه قرار بود ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شود گفت: در حال حاضر از این رقم عبور کرده ایم و بیش از آنچه که تعیین شده بود، تسهیلات پرداخت شده است.
وی بیان کرد: انشاءالله در سال ۹۶ رونق واحدهای صنعتی ادامه خواهد داشت و با تکمیل پروژه ها اتفاقات مبارکی رقم خواهد خورد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ۳۳ طرح بزرگ ملی را در دستور کار داشتیم که از این تعداد تاکنون بیش از ۲۶ طرح افتتاح شده و مابقی سال آینده با سرعت بیشتری در دستور کار قرار خواهد گرفت و ۲ طرح از این ۳۳ طرح در استان کرمان افتتاح شده است.
وی با بیان اینکه وضعیت صنعت در استان کرمان قابل قبول است عنوان کرد: واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در این استان توسعه خوبی داشته و تعداد قابل توجهی از این واحدها به چرخه تولید برگشته اند.
فیاض با اشاره به رکودی که در برخی بخش ها وجود دارد گفت: به دلیل تورم بسیار شدیدی که داشتیم، این مقدار رکود اجتناب ناپذیر بود.
وی گفت: با توجه به سیاست های موجود، دولت قرار شد روزه ۲ ساله بگیرد و تورم را به حداقل برساند که می بینیم چند ماه است تورم به زیر ۱۰ درصد رسیده و از این مرحله به بعد نیاز است مردم هم صبور باشند چرا که چرخه رونق در کشور اتفاق خواهد افتاد.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان نیز در این دیدار گفت: توانستیم در دولت تدبیر و امید بیش از یکهزار میلیارد تومان پروژه صنعتی را در استان کرمان به بهره برداری برسانیم.
مهدی حسینی نژاد افزود: با توجه به سیاست های خوب استاندار کرمان، رونق مطلوبی در بخش های مختلف در حال شکل گیری است و این اقدامات موجب ایجاد انگیزه ای مضاعف بین سرمایه گذاران و مدیران شده است.
وی گفت: در بحث پروژه های اقتصاد مقاومتی از برنامه پیش بینی شده جلوتر هستیم و بیش از ۳۳ میلیارد تومان سرمایه گذاری را در زمینه تکمیل زنجیره تولید در دست اقدام داریم.
معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان های وزیر صنعت، معدن و تجارت به منظور معارفه مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمان و بازدید از چند پروژه صنعتی به کرمان سفر کرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: