در گفت‎وگو با عیارآنلاین عنوان شد:

مسکن مهر ازجمله طرح‌های خوب دولت قبل بود

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی و اینکه قریب به ۱۰۰ صنعت مرتبط با حوزه مسکن هستند، رونق و خارج شدن بخش مسکن از رکود فعلی، شرایط را برای ایجاد اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه کشور فراهم می‌کند.

محمدمهدی افتخاری، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار عیارآنلاین، پیرامون مسکن مهر گفت: این طرح ازجمله برنامه‌های موفق دولت قبل بود که باهدف تأمین مسکن مناسب برای اقشار کمتربرخوردار برنامه‌ریزی شده بود ولی در عمل به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم با مشکلاتی مواجه شده است.

وی ادامه داد: دولت یازدهم هم باید در راستای کمک به محرومان طرح جامع مسکن را ابلاغ و نسبت به تکمیل واحدهای مسکن مهر اقدام کند.

نماینده مردم فومن در مجلس با اشاره به اهمیت توجه به مسکن مهر افزود: باتوجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی و اینکه قریب به ۱۰۰ صنعت مرتبط با حوزه مسکن هستند، می‌توان نتیجه گرفت که رونق و خارج شدن بخش مسکن از رکود فعلی، شرایط را برای ایجاد اشتغال به عنوان مهمترین دغدغه کشور فراهم می‌کند؛ به همین دلیل توجه به این امر از اهمیت بالای برخوردار است.

افتخاری در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط مجلس‌ برای پیشبرد و تسریع در تحویل واحدهای مسکن مهر گفت: چندین طرح در کمیسیون عمران برای این پروژه در نظر گرفته شده است. دولت موظف شد تسهیلات را افزایش دهد و اشخاص با همان پس اندازها و مبالغ قبلی بتوانند مسکن خود را تحویل بگیرند. علاوه بر این، مقرر شد دولت در کنار مشارکت بخش خصوصی، مدیریت مسکن مهر را برعهده بگیرد و زیرساخت‌های آن را فراهم کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان پیرامون اقداماتی که دولت دوازدهم باید برای مدیریت مسکن مهر انجام دهد گفت: تکمیل و ابلاغ طرح جامع مسکن و مشارکت بخش خصوصی باید از اولویت‌های دولت آینده باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: