۱۷ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶

پاکستان: روند اجرایی کردن قرارداد گازی با ایران را دنبال می کنیم

وزیر کابینه دولت پاکستان در امور پارلمانی با حضور در جمع نمایندگان پارلمان این کشور اعلام کرد دولت روند اجرایی کردن طرح خط لوله گاز ایران-پاکستان (آی-پی) را پیگیری می کند.

به گزارش عیارآنلاین، رادیو دولتی پاکستان روز سه شنبه به نقل از ‘شیخ آفتاب احمد’ اعلام کرد: در شرایط کنونی و به دلیل برخی مسائل بین المللی، کار بر روی این طرح را نمی توان آغاز کرد.
وی افزود: پس از فراهم شدن شرایط بین المللی مساعد، پاکستان می تواند ظرف مدت ۳۰ ماه طرح احداث خط لوله گاز مربوط به قرارداد میان ایران و پاکستان را تکمیل کند.
چندی پیش نیز ‘شاهد خاقان عباسی’ وزیر نفت و منابع طبیعی پاکستان بار دیگر مدعی وجود ‘تحریم ها’ به عنوان مانعی در برابر اجرای تعهدات اسلام آباد در قبال قرار داد آی-پی شد و گفت که اجرای این قرارداد پس از برداشته شدن تحریم ها آغاز خواهد شد. او پیش تر هم گفته بود که تحریم های مربوط به قرارداد آی-پی، مشمول تحریم هایی که بعد از توافق هسته ای ایران لغو شد، نبوده است.
مهلت دو کشور برای انجام تعهدات برای احداث خط لوله در خاک خود، در پایان سال ۲۰۱۴ به اتمام رسید و اگرچه ایران تقریبا به تمام تعهدات خود عمل کرد و خط لوله را تا نزدیک خاک پاکستان رساند، اما پاکستان حتی تا به امروز هم هیچ اقدام عملی انجام نداده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: