مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد

عاملیت صندوق کارآفرینی امید در تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از عاملیت این صندوق برای پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار از تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری با هدف ایجاد اشتغال، مولد در مناطق محروم و روستاها خبر داد و گفت: این تسهیلات با نظارت مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های متولی تخصیص داده می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، اصغر نورالله ‌زاده، با اعلام این خبر که در صورت اتمام مراحل تصویب تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در مجلس شورای اسلامی، صندوق کارآفرینی امید عاملیت ۵۰۰ میلیون دلار آن را با توجه به ظرفیت‌های گسترده موجود برعهده خواهد گرفت، اظهار داشت: این تسهیلات در قالب حمایت از کسب و کارهای خرد و متوسط و با توجه به اقتصاد مقاومتی با هدف ایجاد اشتغال پایدار ارائه خواهد شد.

وی افزود: تسهیلات صندوق توسعه پس از تبدیل به ریال دراختیار دستگاه‌های مختلف مجری قرار می‌گیرد که صندوق کارآفرینی امید هم یکی از عاملان این تسهیلات خواهد بود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: این تسهیلات در دولت طبق آیین‌نامه‌ای که ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تعریف کرده، دراختیار بنگاه‌ها و اشخاص مختلف مخصوصاً روستاها و مناطق محروم قرار می‌گیرد که مجلس شورای اسلامی نظارت کامل بر روند هزینه‌کرد آن خواهد داشت.

نورالله زاده تأکید کرد: لایحه یک فوریتی برداشت از صندوق توسعه ملی با هدف اشتغال مناطق محروم و روستایی، در کمیسیون برنامه و بودجه تصویب شد و در صحن علنی مطرح خواهد شد که پس از تصویب، روند اجرایی آن در طول مدت پنج سال آینده آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دقت لازم و حساسیت‌های پیرامون ارائه تسهیلات وجود دارد، تأکید کرد: این تسهیلات با هدف رشد اشتغال کشور در کسب و کارهای مولد کشور با نظارت‌های لازم تخصیص داده خواهد شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: