۱۹ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۹

اجرای سند تحول بنیادین وظیفه اصلی دولت دوازدهم در حوزه آموزش و پرورش

کارشناس حوزه آموزش و پرورش با اشاره به ضرورت توجه جدی به اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پروش، گفت: وظیفه اصلی دولت دوازدهم در حوزه آموزش و پرورش اجرای سند تحول بنیادین بر مبنای برنامه ششم توسعه و همچنین جبران عقب افتادگی‎ها در این حوزه است.

مجتبی همتی فر کارشناس حوزه آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار اجتماعی عیارآنلاین، با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین وظیفه اصلی دولت دوازدهم در حوزه آموزش و پرورش است، گفت: سند تحول بنیادین انتهای دولت دهم شروع شد و در دولت یازدهم ادامه پیدا کرد و وظیفه اصلی دولت دوازدهم هم در آموزش و پرورش باید اجرای این سند باشد.

وی با بیان اینکه تا الان سند تحول بنیادین که نقشه راه کلی آموزش و پرورش است، در واقعیت عملیاتی و اجرایی نشده است افزود: هر دولتی که سر کار بیاید باید ابتدا این سند را پیاده کند.

همتی فر در ادامه گفت: سند تحول مقدماتی دارد که باید تا الان پیاده می‌شد که متاسفانه در دولت های قبل عملیاتی نشده است بطور مثال فرهنگ سازی باید صورت می گرفت، آیین‌نامه و زیرنظام های لازم باید طراحی و تصویب  می‌شد که خیلی از این موارد انجام نشده است.

کارشناس تعیلیم و تربیت با اشاره به اقدامات انجام نشده در زمینه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در دولت یازدهم گفت: پنج مورد از زیرنظام های شش‌گانه عملا باید در دولت یازدهم صورت می گرفت که سه مورد از پنج مورد عملیاتی شده است.

وی در خصوص یندهای مربوط به سند تحول در برنامه ششم گفت: متاسفانه سند تحول در برنامه پنجم توسعه خیلی دیده نشد اما در برنامه شش توسعه بندهای ویژه ای برای این سند در نظر گرفته شده است و آغاز دولت دوازدهم هم مقارن با آغاز برنامه ششم است لذا می توانیم بگوییم که اولیت اصلی در دولت دوازدهم اجرای سند تحول است بخصوص بخشی که در برنامه ششم در نظر گرفته شده است.

همتی فر در پایان خاطر نشان کرد: هم اکنون چون از اجرای سند عقب هستیم دولت دوازدهم باید هم آن عقب افتادگی‌ها را جبران کند و هم آن مواردی که در برنامه ششم مامور به انجام است را عملیاتی کند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: