اجرای طرح معیشتی برای فرهنگیان در سال ۹۶/ تدوین نظام حقوقی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از حکم های برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوقی کرده است که بر اساس آن کارگروهی در حال تدوین نظام حقوقی معلمان است.

به گزارش عیارآنلاین، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی عصر سه ‌شنبه در جمع فرهنگیان آران و بیدگل در تالار ابریشمچی این شهر افزود: نظام حقوقی جدید در شان معلمان خواهد بود تا دغدغه فرهنگیان در این زمینه برطرف و در ارتقای کیفیت آموزشی دانش آموزان تاثیر گذار باشد و در نتیجه آموزش و پرورش جایگاه خود را در توسعه کشور پیدا خواهد کرد.
وی با بیان این که نباید به معلمان مانند سایر کارمندان دولت نگاه شود افزود: معلم یک فرهیخته، متفکر و متخصص است که نیاز به ضوابط حقوقی مجزا دارد.
دانش آشتیانی رفع مساله کمبود بودجه در آموزش و پرورش را درازمدت برشمرد و گفت: به دنبال آن هستیم که تغییر نگاه داده و فقط به بودجه دولتی اکتفا نکنیم.
وی ادامه داد: در سیاست های جدید به دنبال کوچک کردن ساختار ستادی در استان ها و کاهش تصدی گری هستیم و می خواهیم محور را مدرسه و مدیران قرار دهیم و منابع جدیدی برای آموزش و پرورش ایجاد کنیم.
وی با اشاره به لزوم نگاه ویژه به فرهنگیان و به خصوص بازنشستگان تصریح کرد: خوشبختانه توانستیم از طریق فروش اوراق ۲۷ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت معوقات و پاداش فرهنگیان قبل از سال ۹۴ و قسمتی از ۹۵ را تامین و پرداخت کنیم.
وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: برای پرداخت معوقات و پاداش های سال ۹۵، حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم که با همکاری نمایندگان مجلس و احکام برنامه ششم ، سعی در پرداخت در اوایل سال ۹۶ داریم.
وی با اشاره به اهمیت دوره ابتدایی و لزوم سرمایه گذاری در آن دوره خاطرنشان کرد: اگر تمام تلاش خود را بگذاریم تا ابتدایی را به جایگاه خود برسانیم مساله تعلیم و تربیت را حل کرده ایم.
وی با اشاره به این که تمام شاکله وجودی انسان در مقطع ابتدایی شکل می گیرد تاکید کرد: اگر به این مقطع توجه نشود، توسعه در کشور ایجاد نخواهد شد.
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی عصر دیروز (دوشنبه) برای افتتاح یک طرح خیر ساز و بررسی وضعیت آموزشی شهرستان اردستان وارد این شهر شد.
وی هم چنین در ادامه سفر دو روزه خود به شهرهای شمالی استان اصفهان شب گذشته و صبح امروز در نطنز حضور یافت و پس از حضور در کاشان عصر امروز راهی شهرستان آران و بیدگل شد.
مرکز شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، در فاصله شش کیلومتری شهرستان کاشان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: