مدیرعامل سایپا: سایپا هر سال یک خودروی جدید عرضه می‌کند

جمالی گفت: سایپا هم اکنون ۴۱ درصد از بازار خودروی کشور را در اختیار دارد و در یک سال اخیر توانسته است ۸ درصد بازار جدید برای خود ایجاد کند.

به گزارش عیارآنلاین، ظهر امروز در مراسم رونمایی از محصول جدید خودروسازی سایپا مدیر عامل این مجموعه اعلام کرد بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده خودروسازی سایپا هر سال یک محصول جدید به بازار عرضه خواهد کرد.

مهدی جمالی افزود: درسال گذشته بازگشت تولید به تولید سال‌های قبل هدف ما بود که این امر محقق شد و امروز به سمت طراحی محصولات جدید و افزایش رضایت مشتریان هستیم.

وی تصریح کرد: سایپا هم اکنون ۴۱ درصد از بازار خودروی کشور را در اختیار دارد و در یک سال اخیر توانسته است ۸ درصد بازار جدید برای خود ایجاد کند.

وی با اشاره به شرایط سال گذشته سایپا گفت: پارسال در همین روزها سرمایه ثبتی ما ۱۷۰۰ میلیارد تومان بود و زیان انباشته پایان سال ۹۳ ، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان. این یعنی از لحاظ قانونی شرکت در شرایط ورشکستگی قرار داشت در ۱۰۰ شرکت زیرمجموعه ما نیز حاکم بود.

جمالی ادامه داد: در آن شرایط با مصوبه مجلس شورای اسلامی سرمایه ثبتی سایپا به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت و به این ترتیب ترازنامه شرکت بازمهندسی شد تا سایپا بتواند به همکاری خود با بانک‌ها و بازار سرمایه ادامه دهد.

مدیر عامل در ادامه گفت: تولید ۳ هزار خودرو در سال گذشته در آن زمان به ۸۰۰ دستگاه رسیده بود و حتی ما روزهایی را داشتیم که ۳۰۰ دستگاه تولید می‌کرد همچنین زمان تاخیر در پرداخت معوقات ما به دیگر شرکت‌ها به ۲ سال رسیده بود اما توانستیم از این بحران عبور کنیم.

وی گفت: ما روزهایی را تجربه کردیم که کمتر از یک میلیارد تومان فروش محصول داشتیم و در عین حال همان روز ۱۶ میلیارد تومان انصراف از فروش داشتیم چرا که نمی‌توانستیم خودرو تحویل دهیم. در آن شرایط کارگران و مدیران سایپا ۶۴ هزار میلیارد تومان به حساب‌های سایپا واریز کردند و این امر نیز انگیزه‌ای برای تغییر شرایط شد.

وی با اشاره به همکاری‌های بین المللی سایپا و قرارداد این شرکت با سیتروئن گفت: بر اساس این قرارداد شریک خارجی ما ۵۰ درصد از سهام سایپا کاشان را خریداری کرده و مقرر شده ۳۰ درصد از محصولات تولیدی این شرکت را به بازارهای بین المللی عرضه کند.

منبع: ایلنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: