گزارش/ رشد ۱۱٫۷ درصدی تولید فولاد خام ایران در ژانویه امسال

موسسه جهانی «ورلد استیل دینامیکز» اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در نخستین ماه سال ۲۰۱۷ میلادی (دی- بهمن) رشد ۱۱٫۷ درصدی تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه در سال ۲۰۱۶ ثبت کرد.

به گزارش عیارآنلاین، بررسی تازه ترین اطلاعات منتشر شده این موسسه نشان می دهد همه کشورهای خاورمیانه در ماه ژانویه (دوازدهم دی تا دوازدهم بهمن) رشد دو رقمی تولید فولاد خام را تجربه کردند.
قطر در این دوره با رشد ۲۴٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال، بیشترین تغییر در میزان تولید فولاد خام را در منطقه ثبت کرد.
عربستان و امارات در این ماه به ترتیب ۱۶ و ۱۲٫۹ درصد افزایش تولید فولاد خام را نسبت به ماه مشابه سال میلادی گذشته داشتند.
تولید این محصول در ترکیه نیز با ۱۲٫۸ رشد در این دوره زمانی همراه بود.

** وضع تولید جهانی
در ژانویه ۲۰۱۷ رشد تولید فولاد خام جهان هفت درصد ثبت شد که این رقم نسبت به ماه مشابه سال ۲۰۱۶ که ۰٫۷ درصد بود، رشد ۱۰ برابری را نشان می دهد.
رشد تولید جهانی فولاد، نیاز رو به فزونی سنگ آهن را در بازار این فلز راهبردی یادآوری می کند.
کارشناسان براین باورند که رشد قیمت ۲۱٫۶ درصدی سنگ آهن در نخستین ماه های سال میلادی ۲۰۱۷، ممکن است در ماه آینده میلادی کمبود سنگ آهن پرعیار را تشدید کند.
در نخستین ماه میلادی امسال، چین به عنوان برترین تولیدکننده فولاد جهان رشد ۷٫۴ درصدی را در این زمینه ثبت کرد که نشاندهنده رشد تقاضا برای مواد اولیه در این بخش است.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران چهاردهمین فولادساز جهان محسوب می شود و در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن را هدفگذاری کرده است.
میزان ذخیره سنگ آهن شناسایی شده کشور پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن اعلام شده که بیش از سه میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.
دولت یازدهم از سال ۱۳۹۳ توسعه فعالیت اکتشاف معدنی را در دستور کار خود قرار داد؛ به گونه ای که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اکتشاف مقدماتی ۵۵۰ میلیون تن ذخیره جدید سنگ آهن را گزارش کرده است که به ذخیره پیشین افزوده می شود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: