قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

۲۳۵ پروژه مشترک بین اساتید داخلی و خارجی داریم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: در سال تحصیلی گذشته حدود ۲ هزار ۱۰۰ نفر از اساتید و دانشگاه ها وارد کشور شده اند که در این رابطه تقریبا ترافیک علمی قابل قبول است و ۲۳۵ پروژه مشترک بین اساتید داخلی و خارجی داریم.

به گزارش عیارآنلاین، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین الملل در هفتمین نشست هم اندیشی معاونان و مسئولان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم وفناوری که صبح امروز در دانشگاه شریف برگزار شد، گفت: کشور آمریکا با یک میلیون و ۴۳ هزار دانشجو خارجی، ۳۰ میلیارد دلار از شهریه درآمدزایی می کند و کشور انگلستان نیز با ۴۸۰ هزار دانشجو خارجی ۲۷ میلیون درآمد دارد.

وی ادامه داد: در کشورهای آسیایی نیز عربستان ۷۱ هزار، ترکیه ۵۴ هزار، امارات ۵۰ هزار و مالزی ۳۵ هزار دانشجوی خارجی دارد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه در سال ۲۰۱۶ چین بیشترین دانشجو را آمریکا داشته، افزود: عربستان ۶۱ هزار دانشجو در آمریکا دارد.
وی بیان کرد: عربستان ۷۸ درصد مقالات بین المللی و مشترک، امارات ۶۹ درصد، استرالیا ۴۹ و ۲۳ درصد مقالات تولید شده در ایران بین الملی و مشترک با دانشمندان دیگر کشورها است.
سالار آملی تصریح کرد: در رتبه بندی تامسون فعالیت بین المللی دانشگاه های دنیا از ۱۰۰ تعداد ۱۷ است که ضعف ما در شرکت این فعالیت ها است.
وی عنوان کرد: امسال طبق تامسون رویترز دانشگاه صنعتی شریف در بین ۱۳ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اما دلیل بر تحول ساختار نیست، بلکه دانشگاه ها دنبال اعتبار سنجی در دنیا بوده اند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: عربستان ۴ دانشگاه، مالزی ۷ دانشگاه، ایران ۱۳ دانشگاه و ترکیه ۱۷ دانشگاه دارد.
سالار آملی با اعلام اینکه ۲۲ هزار و ۷۷ دانشجو خارجی در دانشگاه های دولتی و پیام نور جذب شده اند، افزود: دانشگاه تهران و پیام نور و فردوسی مشهد بیشترین دانشجو خارجی را دارند.
وی تصریح کرد: در سال تحصیلی گذشته حدود ۲ هزار ۱۰۰ نفر از اساتید و دانشگاه ها وارد کشور شده اند که در این رابطه تقریبا ترافیک علمی قابل قبول است و ۲۳۵ پروژه مشترک بین اساتید داخلی و خارجی داریم.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل یادآورشد: اعطای بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی به تعداد یک هزار و ۲۲۷ است که پیش بینی می‌شود یک هزار و ۶۰۰ بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطا کنیم.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: