۱۸ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۰
فرهنگی در گفتگو با عیارآنلاین:

نباید نسبت به واردات واگن‌های چهار دهه قبل اروپایی‎ها اشتیاق داشت

عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس‌شورای اسلامی با اشاره به ضرورت حمایت از صنعت واگن سازی کشور گفت: نباید نسبت به واردات واگن‌های چهار دهه قبل اروپایی اشتیاق اشت و مسئولین باید به تولید داخل و حمایت از واگن‌سازان داخلی توجه جدی داشته باشند.

محمد حسین فرهنگی، عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس‌شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون واردات واگن به کشور گفت: متاسفانه مسئولین تمایل زیادی به واردات واگن‌های چهار دهه قبل کشورهای اروپایی را دارد و از واگن‌سازان و تولید کنندگان داخلی حمایت نمی کند.

وی افزود: مسئولین اگر بخواهند به سمت نوسازی هم بروند مستقیم می‌روند به سمت واردات واگن از ظرفیت‌های داخل کشور  استفاده نمی کنند.

عضو کمیسیون صنایع معادن مجلس‌شورای اسلامی گفت: مسئولین زیر ربط در وزارت راه وشهرسازی باید پاسخگو باشند که چرا اشتیاق به واردات واگن دارند از تولید داخل داخل حمایت نمی کنند.

فرهنگی در خصوص عدم ارائه بسته حمایتی از طرف دولت برای حمایت از صنعت واگن‌سازی کشور گفت: یکی از مواردی که در استیضاح وزیر راه‌وشهرسازی به آن پرداخته شد مسئله عدم ارائه برنامه و نداشتن بسته حمایتی برای صنعت واگن‌سازی کشور بود.

وی در پایان با اشاره به ضرورت حمایت از صنعت واگن سازی کشور گفت: از نظر ما مسئله تولید داخل و حمایت از واگن‌سازان خیلی اهمیت دارد و مسئولین باید به آن توجه کنند.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: