۲ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
ژاپن واردات نفتا از ایران را از سر گرفت

ژاپن واردات نفتا از ایران را از سر گرفت

یک منبع آگاه گفت، ژاپن قصد دارد در ماه جاری میلادی یک محموله نفتا از ایران وارد کند که اولین واردات نفتا از ایران از سال ۲۰۱۱ تاکنون است.

به گزارش عیارآنلاین، یک منبع آگاه گفت، ژاپن قصد دارد در ماه جاری میلادی یک محموله نفتا از ایران وارد کند که اولین واردات نفتا از ایران از سال ۲۰۱۱۱ تاکنون است.

این منبع آگاه بدون بیان جزئیات بیشتر تایید کرد که شرکت میتسوبیشی ژاپن قرار است یک محموله نفتا از ایران دریافت کند.

این اولین محموله نفتایی خواهد بود که ژاپن از سال ۲۰۱۱ به این سو از ایران وارد می کند. بر اساس آمارهای وزارت اقتصاد ژاپن، این کشور آخرین بار در سال ۲۰۱۱ ۴۷ هزار و ۲۱۲ تن از ایران نفتا خریداری کرده بود.

تجارتخانه ها و پالایشگاه های ژاپنی از زمان وضع تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران در اواسط سال ۲۰۱۲ به لیل مشکلات بیمه ای از این کشور نفتا وارد نکرده بودند.

به رغم لغو تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا پس از توافق هسته ای، وارد کنندگان ژاپنی به دلیل عدم دسترسی به خدمات پوشش بیمه ای از شرکت های آمریکایی هیچ محموله فرآورده های نفتی از ایران خریداری نکرده بودند.

خبرها از خرید نفتای ایران توسط ژاپن در حالی منتشر می شود که پالایشگاه جدید ستاره خلیج فارس ایران دومین محموله نفتای تولیدی خود را به مشتریان خارجی ارسال کرده است.

اولین محموله به امارات ارسال شده و دومین محموله نیز در اواخر ژانویه عازم ژاپن شده است و قرار است تا پایان این هفته به ژاپن برسد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: