وزیر علوم: ۱۴۰ طرح تحقیقاتی دانشگاهی با کشورهای اروپایی منعقد شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دولت تدبیر و امید، ۱۴۰ طرح تحقیقاتی دانشگاهی در زمینه های مختلف با کشورهای اروپایی منعقد شده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فرهادی روز شنبه در نشست شورای اداری استان لرستان در سالن استانداری افزود: همچنین طرح های تحقیقاتی زیادی بین دانشگاه های ایران و فرانسه منعقد شده است.
وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید پس از روی کار آمدن با مسائل و مشکلات زیادی در حوزه سیاست خارجه مواجه بود ولی در این شرایط صادرات نفت از ۸۰۰ هزار به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه رسید.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خودکفایی گندم، ارتقای کیفیت محصولات و حرکت به سمت دانشگاه های کارآفرین را از اقدامات قابل توجه دولت تدبیر و امید دانست و افزود: اکنون ۵۱ هزار دانشجوی خارجی در کشور تحصیل می کنند.
وی با بیان اینکه ۴۱۷ میلیون دلار صادرات محصولات دانش بنیان ایران در سه سال گذشته بوده است، گفت: توجه به آموزش های فنی و حرفه ای از اولویت های برنامه های اقتصاد مقاومتی است.
فرهادی افزود: متاسفانه در بخش مهارتی در کشور دچار ضعیف هستیم لذا برخی از دانشگاه ها باید رفع این مشکل را به صورت جدی پیگیری کنند.
وی با تاکید بر لزوم جهت دار و ماموریت گرا بودن سیستم آموزش عالی اظهار کرد: سال گذشته ۶۰۰ رشته تحصیلی در کشور بازنگری شد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: آمایش آموزش عالی کشور در ۱۰ منطقه انجام می شود که این مناطق متناسب با رشته های تحصیلی شناسایی و مشکلات آنها طبق نیازهای جامعه و منطقه برطرف می شوند.
وی با بیان اینکه دانشگاه لرستان باید بیش از پیش با دستگاه ها در تعامل باشد، گفت: برای رفع کمبود خوابگاه دانشجویان بررسی هایی شده و اقداماتی در این زمینه می شود.
فرهادی افزود: در حال حاضر ۹۵ دانشگاه با صنایع نظامی و دفاعی و دانشگاه های زیربط در ارتباط هستند و در ارتباط با وزارت نفت، ۱۳ محصول پایین دستی با ۹ دانشگاه و سه شرکت نفتی ارتباط دارد.
شرکت در نشست شورای اداری لرستان، بهره برداری از آزمایشگاه مرکزی شماه ۲ دانشگاه لرستان، بهره برداری از بیمارستان تخصصی دامپزشکی و طرح گازرسانی در دانشگاه لرستان از جمله برنامه های سفر یک روزه فرهادی به لرستان بودند.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: