در دیدار ستاری و وزیر حمل‌و‌نقل اتریش صورت گرفت؛

تاکید بر گسترش همکاری‌های فناوری و نوآوری میان ایران و اتریش

در دومین روز سفر هیات عالی‌رتبه علمی و فناوری کشورمان به وین، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی و جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در تشریح برنامه‌های دومین روز سفر هیات عالی‌رتبه علمی و فناوری کشورمان به اتریش که به سرپرستی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری انجام شد، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با آقای جرج لیچ فرید وزیر حمل و نقل و نواوری اتریش دیدار کرد که در این نشست دو طرف بر گسترش همکاری‌های فناوری ونواوری وتحکیم روابط تاکید کردند.

وی افزود: در این نشست، وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش از امضای قراردادها و تفاهم نامه‌های همکاری میان ایران و اتریش که روز گذشته صورت گرفته بود، استقبال و از انجام آن حمایت کامل کرد.

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، همچنین با بیان اینکه وزیر حمل و نقل و نوآوری اتریش، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف علم و فناوری را ستود، ابراز کرد: آقای لیچ فرید، همچنین تاکید کرد که اتریش در زمینه حمل و نقل و توسعه زیرساخت ها در این عرصه، همکاری های لازم را با جمهوری اسلامی ایران خواهد کرد.

کرمی خاطر نشان کرد: در روز دوم این سفر همچنین نشست مشترک شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی و اتریشی (بیزینس فوروم) با حضور شرکت‌های فناور دو کشور برپا شد که در این نشست ٣سند همکاری بخش خصوصی میان دو کشور به امضا رسید.

وی همچنین ابراز کرد: در آغاز این نشست مشترک، سورنا ستاری درباره ضرورت همکاری‌های فناورانه میان دو کشور، توانمندی‌های کشورمان در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و ایجاد بستر اقتصادی وفناوری لازم توسط شرکت‌های دانش بنیان دو کشور برای تعامل فناورانه و صادرات وبیان فرصت‌ها وتعاملات علمی و دانشگاهی صحبت کرد.

مشاور رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین درباره سایر برنامه‌های این نشست گفت: در ادامه این نشست شرکت‌های حاضر به تعامل و گفت‌و‌گو ادامه دادند و نشست کسب و کار (b2b ) نیز برپا شد.

پرویز کرمی درباره ادامه برنامه روز دوم سفر هیات عالی‌رتبه علمی و فناوری کشورمان، بیان کرد: عصر همین روز معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری با گزمات گریم معاون وزیر حمل و نقل، فناوری و نوآوری کشور اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد. این گفت‌وگو  درباره ظرفیت‌های همکاری فناورانه میان ۲ کشور و زمینه‌های تعامل و همکاری میان فعالان علمی و دانشجویی و شرکت‌های دو کشور صورت گرفت.

براساس این گزارش، در این سفر محمود شیخ زین الدین (معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری)، منوچهر منطقی (دبیر ستاد توسعه هوایی و هوانوردی)، سعید سرکار (دبیر ستاد توسعه فناوری نانو)، پرویز کرمی (دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان)، سیروس وطن‌خواه (دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی های تجدید پذیر)، سید احمد رضا علائی طباطبائی (مدیرکل دفتر تبادل فناوری معاونت امور بین الملل معاونت علمی)، عبادالله مولایی (سفیر ایران در اتریش)، سیدعلی اکرمی فر (رییس مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری) و حسین احمدی (مدیر اموربین الملل این مرکز)، حمید بیات (معاون مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه) و بیش از ۵۰ نفر از روسای شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه فناوری کشور، سورنا ستاری را همراهی می‌کنند.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: