هم‌اندیشی شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی برگزار شد

نشست هم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی در بوداپست پایتخت مجارستان برگزار شد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری درباره برگزاری بیزینس فروم ایران و مجارستان و نشست هم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی اظهار کرد: در ادامه سفر هیئت علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران به وین اتریش در هفته گذشته، نشست هم اندیشی اقتصادی (بیزینس فروم) شرکتهای دانش بنیان ایرانی و مجاری و همچنین نشست شرکت ها با حضور سفیر ایران در بوداپست آغاز به کار کرد.

وی با بیان اینکه این سفر به منظور گسترش همکاری‌های علمی و فناورانه دو کشور و ایجاد پل ارتباطی میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی و با حضور مسئولان بیش از ۴۰ شرکت دانش بنیان ایرانی صورت گرفته است، افزود: سال گذشته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری کشور در اجلاس جهانی علم (WSF) به میزبانی بوداپست مجارستان، شرکت کرد و ضمن سخنرانی، با همتایان حاضر در این اجلاس، به گفت وگو و تبادل نظر پرداخته بود.

کرمی ادامه داد: دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری کشور و معاون نخست وزیر مجارستان نیز در راستای گسترش همکاری های در حوزه علم و فناوری انجام شد و در آن نشست طرفین توافق کردند تجربیات شان را در حوزه های مختلف، در اختیار یکدیگر قرار دهند و عرصه سیاسی را بر مبنای همکاری های علمی و فناوری امن کنند.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان، به امضا تفاهم نامه همکاری فناوری بین ایران و مجارستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: براساس گسترش ارتباطات علمی و فناوری بین دو کشور، تابستان امسال یک سند تفاهم‌نامه همکاری در حوزه علم و فناوری بین معاونت علمی و دفتر ملی تحقیق، توسعه و نوآوری مجارستان امضا شد که بر مبنای آن، دو کشور در زمینه‎های مختلفی از قبیل همکاری در پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و ارتقای ظرفیت‌های علم، فناوری و نوآوری در پارکهای علم و فناوری توافق کردند.

وی گفت: بر همین اساس، نشست هم اندیشی شرکت های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی در بوداپست پایتخت مجارستان برپا شد. در آخرین بخش این هم اندیشی نیز، مسئولان شرکت‌های دانش بنیان ایرانی و مجارستانی در نشست سه ساعته کسب و کار (b۲b )به بحث و تبادل نظر پرداختند.

منبع: مهر

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: