۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۰

کبگانیان: برنامه ۲۰۳۰ در تعطیلات عید و انتخابات به بوته فراموشی نرود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از عدم بررسی برنامه اقدام مشترک ۲۰۳۰ در جلسه اخیر این شورا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش عیارآنلاین، منصور کبگانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و قائم‌‌مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور ، درباره بررسی برنامه ۲۰۳۰ در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: در جلسه ما قبل شورا مسائل مربوط به برنامه اقدام مشترک ۲۰۳۰ پیش از دستور جلسه مطرح شد و آقای رئیس‌جمهور فرمودند این موضوع در دستور جلسه بعدی شورا قرار بگیرد.

وی با اشاره به ابراز تعجب برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه اخیر به دلیل در دستور قرار نگرفتن بررسی این سند، یادآور شد: نگرانی برخی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی این است که این مسئله با مقطع تعطیلات نوروزی مصادف شود و  بعد از این ایام هم به دلیل موضوع انتخابات و فضای انتخاباتی و سیاسی در کشور، این موضوع بسیار مهم فرهنگی و آموزشی  به بوته فراموشی سپرده شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه بررسی برنامه ۲۰۳۰ باید سریعا در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گیرد، به برخی اظهارات مسئولان وزارت علوم درباره اصلاح این سند اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر صورت مسئله و موضوع اصلی اصلاح این برنامه و اقدام مشترک نیست. چیزی به عنوان یک تعهد جهانی اعلام و مسئولان ما با اجرای آن یا موافقت کردند یا تاییدی بر اجرای آن داشتند.

کبگانیان در همین زمینه گفت: اگر این تعهد حتی با یک بند از اصول مهم سیاست‌های آموزشی و فرهنگی کشور تناقض داشته باشد، باید کنار گذاشته شود و این در شرایطی است که  ما موارد متعددی تناقض و ضدیت با اصول کشور که در اسناد ملی مصوب شده و به آن اعتقاد داریم، مشاهده کردیم.

وی اضافه کرد: اجرای این برنامه به تصویب هیئت وزیران نیز رسیده است. آقای نصیری‌قیداری در جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور بر این موضوع تاکید کردند که اگر این برنامه با اسناد کشور یک مورد تناقض داشته باشد، آن را کنار خواهیم گذاشت، لذا این موضوع باید به زودی بررسی و مشخص شود.

منبع: تسنیم

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: