مهرآبادی، ۵۰هزار میلیارد تومان هزینه مسکن مهر را مردم دادند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی کل هزینه طرح مسکن مهر را ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ۵۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای تکمیل مسکن مهر تامین شده است و معادل همین مبلغ هم مردم برای تکمیل این طرح پرداخت کردند.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهرآبادی با اعلام این که ۸۴۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم تکمیل شده است، اظهار کرد: نگاه دولت همواره به سمت افراد کم درآمد بوده و مسکن هم از حیاتی‌ترین نیازهای انسان است و این موضوع از ابتدای پیروزی انقلاب در اولویت کاری نظام و دولت بوده است.

وی با یادآوری این که طرح مسکن مهر از سال ۸۶ آغاز شد، تصریح کرد: تاکنون یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور به اتمام رسیده و ۲۷۰ هزار واحد دیگر نیز تا پایان دولت یازدهم پایان می‌یابد.

وی با بیان این که بخش عمده‌ای از این طرح با مشکلات رو برو است که بخشی فاقد متقاضی و بخش دیگر نیازمند رسیدگی در دادگاه‌هاست، افزود:  تاکنون یک میلیون و ۵۳۰هزار واحد مسکن مهر تحویل داده شده و برای تحویل مابقی این واحدها باید دستگاه‌های ذی ربط مساعدت‌های لازم را داشته باشند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح مسکن مهر در کشور در مجموع ۱۲۰هزار میلیارد تومان هزینه دارد، خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی برای تکمیل مسکن مهر تامین شده است و معادل همین مبلغ هم مردم برای تکمیل این طرح پرداخت کردند. با احتساب خدمات زیربنایی و روبنایی، هزینه طرح مسکن مهر در کل کشور به ۱۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مهرآبادی با اشاره به لزوم فعال سازی شورای مسکن در استان‌ها گفت:وزارت راه و شهرسازی توانسته در قالب طرح مسکن مهر، ۵۰۰ باب مدرسه و ۴۵۰ باب مسجد احداث کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: