۴ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۷
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری؛

دولت‌های گذشته گندم را کیلویی ۴۰۰ تومان از کشاورز خریدند / اکنون هر کیلو گندم ۱۳۰۰ تومان است

رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری: اینکه گفته می شود دولت تدبیر و امید توجه کمتری به کشاورزان و اقشار کم درآمد داشته، ظلم بزرگی به این دولت است، زیرا دولت های گذشته گندم را هر کیلو گرم چهار هزار ریال از کشاورزان خریداری می کردند. اکنون هر کیلو گرم گندم به قیمت ۱۳ هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود، در حالی که دولت یازدهم، همان یارانه دولت دهم را پرداخت می کند.

به گزارش عیارآنلاین، سید ابوالفضل رضوی در نخستین المپیاد ملی بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، افزود: اینکه گفته می شود دولت تدبیر و امید توجه کمتری به کشاورزان و اقشار کم درآمد داشته، ظلم بزرگی به این دولت است، زیرا دولت های گذشته گندم را هر کیلو گرم چهار هزار ریال از کشاورزان خریداری می کردند.
وی خاطرنشان ساخت: اکنون هر کیلو گرم گندم به قیمت ۱۳ هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود، در حالی که دولت یازدهم، همان یارانه دولت دهم را پرداخت می کند.
به گفته رضوی، بر اساس برنامه ششم توسعه سالیان رشد اقتصادی هشت درصدی پیش بینی شده، بنابراین برای رسیدن به رشد مزبور راهی به جز توجه به ارتقای بهره وری وجود ندارد .
وی یادآور شد: چنانچه نظام بهره وری به اندازه سال ۱۳۵۸ کارآمدی داشت، تولید ناخالص ملی ما چهار برابر نرخ فعلی بود، اما در زمینه رقم آن توضیحی نداد.
رضوی گفت : دولت یازدهم برای توسعه آبیاری تحت فشار در کشور نیز تسهیلات ۸۰ درصد بلاعوض به کشاورزان داده و حتی برای کشت گلخانه ای نیز وام هایی با نرخ سود ۱۰ درصد پرداخت.
بنابر این گزارش در نخستین المپیاد ملی بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی هفت نفر از بهره برداران در حوزه های مختلف کشاورزی نشان ملی بهره وری را دریافت کردند.
علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی آذرماه امسال اعلام کرد: امسال ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم به صورت تضمینی به مبلغ ۱۴۶ هزار ریال ( ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان) از کشاورزان خریداری و مطالبات آنها در سطح کشور در این زمینه بطور کامل پرداخت شد.

منبع: دهقان نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: