مدیرعامل سابا در نشست انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی:

برآورد ۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات صرفه جویی انرژی از محل اجرای ۱۰ پروژۀ سابا

مدیرعامل سابا گفت: ۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات صرفه­ جویی انرژی از ۱۰پروژۀ سابا برآورد می­ شود.

به گزارش عیارآنلاین، به­ منظور بررسی پتانسیل­ ها و روش­های بهینه­ سازی مصرف انرژی و ارتقاء انرژی­های تجدیدپذیر در کشور، سابا با مشارکت شرکت Admeفرانسه اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی انرژی­های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی در تاریخ ۷ اسفندماه سال جاری در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه بین­ المللی تهران کرد.

 براساس این گزارش، در ابتدای این کارگاه آموزشی مهندس «سید حسین سجادی» مدیرعامل سابا گفت: صنعت فرانسه از دیرباز در کشور ما فعالیت­های بسیار عمیق و ارزنده­ای داشته است. طوری­ که امروزه ما شاهد همکاری­ های بیش­تری در حوزۀ انرژی­ های تجدیدپذیر و بهره­ وری انرژی با این کشور هستیم و از زمان تأسیس سابا و سانا یکی از مهم­ترین الگوهای ما شرکت Adme فرانسه بوده است.

وی افزود: باتوجه­ به محدودیت­ های منابع انرژی در کشور و تعهداتی که در حوزۀ بین­ المللی در زمینۀ محیط زیست داریم بهتر است نگاهمان را به­ سوی بهره­ وری منابع مختلف انرژی سوق دهیم.

وی تصریح کرد: ما در کشورمان حدود ۱۸۰۰ میلیون بشکۀ نفت خام مصرف انرژی اولیه داریم که از این میزان ۱۳۵۰ میلیون بشکۀ نفت خام مصرف نهایی می­باشد. مصرف انرژی در بخش ساختمان در حدود ۴۵۰ میلیون بشکه نفت خام و پتانسیلی که در همین بخش وجود دارد کاهش ۳۰% مصرف انرژی را نشان می­ دهد.

 سجادی ادامه داد: درحال حاضر ارادۀ حاکمیت براین است که بهره­ وری انرژی را در کشور توسعه دهد و برای این­ کار تلاش نموده تا از یک طرف تعمیق روابط سیاسی خود را با کشورهای دوست گسترش دهد و ازطرف دیگر ضوابط و مقرراتی را وضع کرده که به این ضابطه­ ها کمک کند.­ طوری­ که از سال گذشته یک قانون دائمی به نام “قانون رفع موانع تولید” وضع کرده که مطابق آن چنانچه سرمایه­ گذاران داخلی یا خارجی در پروژه ­های بهینه­سازی مصرف انرژی در کشور سرمایه­ گذاری کنند معادل سوخت صرفه­ جویی شده را با نرخ بین­ المللی دریافت خواهند نمود.

مدیرعامل سابا خاطرنشان کرد: برآوردی که برای ۱۰ پروژۀ پیشنهادی داشته ­ایم بیش از دو میلیارد یورو سرمایه­ گذاری و پتانسیل ۱۲۵۰۰ میلیون کیلووات کاهش مصرف انرژی در پی خواهد داشت.

وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود که این نشست به روابط گستردۀ دوجانبه بین دو کشور ایران و فرانسه بیانجامد.

 گفتنی است؛ در پایان این کارگاه آموزشی، نشستی بین مدیرعامل سابا و مدیر ارشد اجرایی بخش مطالعات انرژی و محیط زیست شرکت Adme فرانسه درخصوص بررسی پتانسیل­ ها و راه­کارهایی درخصوص بهینه­ سازی مصرف انرژی، همکاری ­ها و تهیۀ تفاهم­نامۀ فی­مابین برگزار شد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: