طرح پیمایش ناوگان دیزلی اقدامی هوشمندانه برای کاهش قاچاق سوخت است

مدیر شبکه کانون‌های تفکر ایران عنوان کرد: اجرایی شدن مرحله نخست طرح پیمایش ناوگان دیزلی کشور، اقدامی هوشمندانه‌ برای کاهش قاچاق سوخت به ‌عنوان یکی از بزرگترین معضلات اقتصاد کشور در دو دهه اخیر بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، مرتضی فیروزآبادی، مدیر شبکه کانون‌های تفکر ایران در نامه ای به دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، ضمن تشکر از اجرای طرح نخست پیمایش ناوگان حمل و نقل دیزلی از سوی وزارت نفت، این طرح را اقدامی هوشمندانه‌ برای کاهش قاچاق سوخت دانست و عنوان کرد: از ابتدای مهرماه سال ٩۴ و با همکاری وزارتخانه‌های نفت و راه و شهرسازی، مرحله نخست طرح پیمایش اجرایی شده و عرضه گازوییل به خودروهای دیزلی بر اساس مسافت طی شده و با توجه به اسناد حمل شامل بارنامه و صورت وضعیت انجام می‌شود.

وی افزود: از دیدگاه شبکه کانون‌های تفکر ایران (ایتان)، اجرایی شدن مرحله نخست طرح پیمایش اقدامی هوشمندانه‌ برای کاهش قاچاق سوخت به ‌عنوان یکی از بزرگترین معضلات اقتصاد کشور در دو دهه اخیر است.

فیروزآبادی تصریح کرد: اجرای طرح مذکور گام بزرگی همسو با پیاده‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارزیابی می‌شود، از این رو شبکه کانون‌های تفکر ایران نیز از وزارتخانه‌های نفت و راه و شهرسازی به منظور اجرایی شدن این طرح قدردانی می‌کند.

به گزارش شانا، سامانه پیمایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل دیزلی با هدف ارتقا ایمنی و نظارت دقیق بر عملکرد این ناوگان از سوی مراجع و مسئولان ذیربط طرح ریزی شده است.

در این سامانه دستگاهی بر روی هر خودرو (اتوبوس‌ها، کامیون‌ها، مینی بوس‌ها و غیره) نصب می‌شود که از طریق این دستگاه ارتباط پایداری با خودرو برقرار خواهد شد، این دستگاه مجهز به دریافت کننده امواج ماهواره‌ای ردیابی است و از این طریق موقعیت خودرو با بیشترین دقت و سرعت محاسبه و بر اساس عملکرد و پیمایش این خودروها، سوخت در اختیار آن ها قرار می گیرد.

مرحله دوم طرح مذکور (تخصیص گازوییل به خودروهای دیزلی بر اساس اطلاعات سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی) نیز بزودی با برطرف شدن پاره‌ای از مشکلات اجرایی می شود.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: