وزیر ورزش:

تسهیلات ارزان از صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاری در ورزش داده می‌شود

سلطانی، وزیر ورزش: اعطای تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری در ورزش برای حمایت از بخش خصوصی در ورزش مدنظر است.

به گزارش عیارآنلاین، مسعود سلطانی‌فر در بازدید از ورزشگاه تیم والیبال کاله مازندران و ورزشگاه فوتبال در دست ساخت شهید چمران در آمل با اشاره به این که اقتصاد ورزش دنیای بزرگی است و بخش خصوصی سرمایه‌گذاری‌های جدی در این بخش انجام داده است، تصریح کرد:  سازوکار فعالیت بخش خصوصی در دنیا پیش‌بینی شده است اما در ایران این سازوکارها دیده نشده است. در ایران سرمایه‌گذاران حوزه ورزش به دنبال درآمدزایی از این بخش نیستند اما باید شرایط استقبال بخش خصوصی از سرمایه‌گذاری در ورزش مهیا شود.

او با تاکید بر این که بنگاه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در ورزش باید افزایش یابد، عنوان کرد: سازوکارهایی برای افزایش حضور سرمایه‌گذاران در بخش ورزش برداشته شده است که از جمله در برنامه ششم پیش‌بینی شد هزینه‌های بخش ورزش در زمره هزینه‌های قابل قبول مالیاتی قرار گیرد.

سلطانی فر با بیان این که اعطای تسهیلات ارزان قیمت از صندوق توسعه ملی با بررسی وضعیت اقتصادی کشور از جمله سازوکارهای دیگر برای حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در ورزش است، گفت: تامین زمین ارزان قیمت برای اجرای پروژه‌های ورزشی نیز در وزارت ورزش دیده شده است.

وی با تاکید بر این که امروز ۴ هزار پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور وجود دارد که با احتساب شرایط روز ۹ هزار میلیارد تومان برای اتمام آن‌ها اعتبار نیاز است، گفت: ردیف بودجه‌ای با همکاری مجلس و دولت و با تعامل نزدیک در برنامه ششم توسعه به بخش ورزش اختصاص یافته است که در آن اختصاص ۲۷ درصد از مالیات بر ارزش افزوه به بخش‌های ورزشی در استان‌هاست و به نظر می‌رسد با این مصوبه در سال‌های آینده تحول خوبی را شاهد خواهیم بود.

وزیر ورزش درباره پروژه‌های آماده بهره‌برداری بخش ورزش نیز اظهار کرد: پروژه‌ها آماده شده حوزه ورزش که ظرف یکی دوماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، استادیوم ۱۵هزار نفری بیرجند، بجنورد، ورزشگاه میان‌رود شیراز و بوشهر است و تعدادی نیز سالن سرپوشیده است که با وجود تنگناهای مالی تلاش شده است پروژه‌ها به بهره‌برداری برسد.

او درباره طولانی شدن روند پروژه‌های ورزشی در مازندران نیز یادآور شد: برخی پروژه‌ها دارای معارضان و پرونده‌های قضایی هستند و مشکلات اجرایی علت طولانی شدن پروژه‌ها بوده است.

سلطانی‌فر تاکید کرد: با منابع جدید در سال آینده و بازدیدها امیدواریم سرعت اجرای این پروژه‌ها افزایش یابد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: