۹ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲
تجلیل شبکه کانونهای تفکر ایران از طرح پیمایش

طرح هوشمندانه «پیمایش» برای کاهش قاچاق گازوییل

شبکه کانون‌های تفکر ایران (ایتان)، در نامه‌ای به دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور ضمن تشکر از اجرای طرح پیمایش خواستار اجرایی شدن مرحله دوم این طرح در کشور شده است.

به گزارش عیارآنلاین، شبکه کانون‌های تفکر ایران (ایتان)، در نامه‌ای به دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور ضمن تشکر از اجرای طرح پیمایش خواستار اجرایی شدن مرحله دوم این طرح در کشور شده است. متن نامه شبکه کانون‌های تفکر ایران بدین شرح است:

جناب آقای دکتر جهانگیری

معاون اول محترم رئیس‌جمهور

با سلام و احترام؛

همان‌طور که مستحضرید از ابتدای مهرماه ۹۴ و با همکاری وزارتخانه‌های نفت و راه و شهرسازی، مرحله اول طرح «پیمایش» اجرایی شده است و عرضه گازوییل به خودروهای دیزلی براساس مسافت طی شده توسط این خودروها و با توجه به اسناد حمل شامل بارنامه و صورت وضعیت صورت می‌گیرد.

از دیدگاه شبکه کانون‌های تفکر ایران (ایتان)، اجرایی شدن مرحله اول طرح پیمایش اقدام هوشمندانه‌ای برای کاهش قاچاق سوخت به ‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین معضلات اقتصاد کشور در دو دهه اخیر بوده است و از این‌ جهت اجرای طرح مذکور گام بزرگی در راستای پیاده‌سازی سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ارزیابی می‌شود. لذا شبکه کانون‌های تفکر ایران بر خود لازم می‌داند که مراتب تقدیر و تشکر خود را از مسئولین محترم وزارتخانه‌های نفت و راه و شهرسازی برای اجرای این طرح اعلام نماید.

لازم به ذکر است که مطابق با مصوبه ۵ بهمن‌ ماه ۹۳ دولت بایستی مرحله دوم طرح مذکور (تخصیص گازوئیل به خودروهای دیزلی بر اساس اطلاعات سامانه موقعیت‌یاب جغرافیایی (GPS)) از ابتدای مهرماه امسال به اجرا در می‌آمد؛ لیکن این مهم تاکنون اجرایی نشده است که انتظار می‌رود با مدیریت و پیگیری‌های جنابعالی از دستگاه‌های مرتبط دولتی و بخصوص وزارت کشور، هر چه زودتر موانع اجرای مرحله دوم طرح پیمایش برطرف گردد.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: