۳ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱

ابتکار: از توسعه انرژی های تجدیدپذیر حمایت می کنیم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: همه گونه حمایت و پیگیری از طریق دولت و مصوبات مورد نیازبرای توسعه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را انجام می دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، ابتکار با اشاره به مزایای این نیروگاه های خورشیدی از جمله مزیت اقتصادی، صرفه جوئی در مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از جهت همراهی با جامعه جهانی و کاهش عوارض تغییر اقلیم، افزود:سال گذشته در دولت سیاست اقتصاد کم کربن تصویب و ضمیمه برنامه ششم توسعه شد و بدلیل کاهش آلودگی هوا، بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ضروری است این سیاست یک سیاست جدی باشد.

معاون رئیس جمهور گفت: کشور ما مزیت ویژه ای از لحاظ انرژی خورشیدی دارد هم تابش خوب داریم، هم زیرساخت ها و سرمایه انسانی متخصص که این عوامل ایران را بعنوان یکی از فرصت های خوب در عرصه بازارهای جهانی برای سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر خصوصاً انرژی خورشیدی معرفی کرده است، لذا این فرصت فرصت بسیار خوبی برای کشور ما از جهت کاهش آلودگی هوا می باشد.

وی افزود: سرمایه گذاری در این حوزه یک مزیت ملی است و ما تلاش می کنیم تکنولوژی خورشیدی را علاوه بر نیروگاه های بزرگ در سطح خانگی و منازل نیز حمایت نمائیم.

منبع: برق نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: