۴ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۶
در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

آخرین وضعیت لایحه برداشت ۱٫۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص جزئیات ۸ ماده‌ای این لایحه برداشت ۱٫۵میلیارد دلار گفت: محل تامین اعتبار صندوق توسعه ملی تعیین شده است. این اعتبارات از طریق پست‌بانک ایران و بانک کشاورزی با نظارت وزارت جهاد کشاورزی و فقط به اشتغال‌های مولد به صورت قرض الحسنه و بدون سود و کارمزد تخصیص داده خواهد شد.

شهباز حسن‌پور، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون آخرین وضعیت لایحه برداشت ۱٫۵میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستائیان در مجلس گفت: این لایحه در کمیسیون بودجه با اتفاق آراء به تصویب رسید و باید ظرف مدت ۱۰ روز در اختیار نمایندگان قرار گیرد.

وی ادامه داد: نهاد متولی، سقف تسهیلات و اینکه از چه نوع فعالیت‌های حمایت خواهد شد، اشکالات و ابهامات این لایحه بود که دولت برای آن جزئیاتی ۸ ماده‌ای به مجلس آورد.

نماینده مردم سریجان در خصوص جزئیات ۸ ماده‌ای این لایحه افزود: محل تامین اعتبار صندوق توسعه ملی تعیین شده است و این اعتبارات از طریق پست‌بانک ایران و بانک کشاورزی با نظارت وزارت جهاد کشاورزی و فقط به اشتغال‌های مولد تخصیص داده خواهد شد.

حسن‌پور در خصوص نحوه‌ی بازپرداخت این تسهیلات ادامه داد: مدت بازپرداخت تسهیلات گرفته شده توسط روستائیان ۶ ساله است. سال اول را به عنوان سال تنفس قرار داده‌ایم که نیازی به پرداخت اقساط نیست، تسهیلات هم به صورت قرض‌الحسنه تعیین شده است.

عضو کمیسیون برنامه‌و بودجه مجلس در پایان تصریح کرد: این طرح با محوریت اقتصاد مقاومتی و در راستای اشتغال روستائیان بوده است و از جمله اهداف اصلی آن بازگشت حاشیه نشینان به مناطق روستایی است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: