در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

بیمه محصولات کشاورزی، مسئله مغفول در سیاست گذاری مسئولان

ابراهیمی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به بیمه محصولات کشاورزی، گفت: اگر بیمه محصولات کشاورزی و آموزش و ترویج روش‌های نوین باغداری برای مقابله با سرمای شدید در کشور صورت می‌گرفت، شاهد از بین رفتن هزاران تن پرتغال در کشور نبودیم که نیازی به واردات از ترکیه و مصر باشد.

محمد ابراهیمی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، پیرامون بیمه محصولات کشاورزی گفت: در کمیسیون کشاورزی برای بیمه محصولات کشاورزان اعتبارات خوبی پیش‌بینی شده بود اما در کمیسیون تلفیق بودجه، متاسفانه توجه‌ خوبی به این مسئله نشده است و به همین دلیل در تلاش هستیم در صحن مجلس دوباره اعتبارات خوبی برای بیمه کشاورزان تخصیص دهیم.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه فعالیت‌های کشاورزی در ایران دارای ریسک بالا هستند، دولت باید برای خودکفایی در تولید کالاهای استراتژیک مصرفی و ایجاد امنیت غذایی در کشور، مسئله بیمه محصولات کشاورزی را به صورت جدی پیگیری کند.

این نماینده مجلس در خصوص واردات پرتغال از ترکیه و مصر برای تنظیم بازار شب عید گفت: اگر بیمه محصولات کشاورزی و آموزش و ترویج روش‌های نوین باغداری برای مقابله با سرمای شدید در کشور صورت می‌گرفت، شاهد از بین رفتن هزاران تن پرتغال در کشور نبودیم که نیازی به واردات از ترکیه و مصر باشد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: به دلیل اینکه، همیشه نسبت به سرما و گرمای شدید در معرض خطر هستیم، در برنامه ششم توسعه کشور، خط اعتباری ویژه‌ای برای بیمه محصولات کشاورزی و حمایت از کشاورزان در نظر گرفته‌ایم و در بودجه سال ۹۶ هم بر آن تاکید خواهیم کرد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: