۱ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی خبر داد:

آمادگی همکاری با شرکت‌های فنلاندی در زمینه اکتشاف مواد معدنی

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت: برای توسعه بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد دلاری هستیم.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی کرباسیان در همایش آشنایی با فرصت‌های همکاری معدنی ایران و فنلاند اظهار داشت: در ایران ۶۸ نوع ماده معدنی وجود دارد که باید در جهت فعال‌سازی بیشتر این ذخایر تلاش کنیم.

کرباسیان ادامه داد: آمادگی همکاری‌ با شرکت‌های فنلاندی را داریم و در زمینه فعالیت‌های تحقیقاتی نیز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان زمین‌شناسی فنلاند منعقد شده است.

وی با اشاره به وجود ۲۵۰ هزار کیلومتر مربع پهنه معدنی برای اکتشاف در ایران، گفت: این مسئله فرصت مناسبی را برای شرکت‌های ایرانی و فنلاندی فراهم می‌کند تا در زمینه اکتشاف با یکدیگر همکاری کنند.

کرباسیان با بیان اینکه بازار ۴۵۰ میلیون نفری حوزه خاورمیانه، امکان صادرات از طریق خلیج فارس و دریای عمان را فراهم می‌کند، افزود: پروژه‌هایی در زمینه سنگ‌ آهن، مس و غیره داریم که سرمایه‌گذاران فنلاندی می‌توانند در این زمینه فعال شوند.

به گزارش فارس، میکا نوکانن، مدیر سازمان زمین‌شناسی فنلاند نیز در این همایش با اشاره به همکاری این سازمان با بخش زمین‌شناسی و معدن ایران، گفت: باید انگیزه بیشتری برای سرمایه‌گذاران خارجی در ایران فراهم شود.

وی ادامه داد: سازمان زمین‌شناسی فنلاند در ایران بسیار فعال است و می‌توانیم اطلاعات خوبی را به طرف ایرانی ارائه کنیم تا وارد فعالیت‌های حفاری شوند.

پتری پلتونن، قائم مقام وزیر اقتصاد و کار فنلاند نیز در این همایش با بیان اینکه دو کشور پتانسیل بالایی برای همکاری‌های معدنی دارند، گفت: می‌توانیم تکنولوژی‌های سبز و نو را به ایران ارائه کنیم که باعث افزایش بهره‌وری می‌شود.

وی با بیان اینکه وزیر نیروی ایران در ماه مارس به فنلاند سفر خواهد کرد، گفت: در این سفر می‌توانیم مسائل معدنی را نیز مطرح و پیگیری کنیم.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: