معاون اجرایی رئیس جمهوری:

بنزین‌های توزیعی در کلان‌شهرها قابل قبول و از نوع یورو۴ است

معاون اجرایی رئیس گفت: اکنون کیفیت بنزین‌های توزیعی به ویژه در کلان‌شهرها قابل قبول و از نوع یورو۴ است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهوری به موضوع کیفیت بنزین‌ توزیعی کلان‌شهرها اشاره کرد و گفت: کیفیت بنزین‌ یورو ۴ توزیعی در کلان‌شهرها به شدت کنترل می‌شود.

وی این موضوع را اواخر هفته گذشته در نشستی با حضور نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران عنوان کرد و افزود: پس از روی کارآمدن دولت یازدهم اقدام برای بهبود وضع بنزین‌ توزیعی صورت گرفت و اکنون بنزین از نوع یورو۴ در کشور و به ویژه کلان‌شهرها توزیع می‌شود.

شریعتمداری از تلاش برای صادرات گازوییل استاندارد به کشورهای جهان به دنبال اجرای استانداردهای سختگیرانه در این بخش خبر داد و تصریح کرد: اکنون روزانه بیش از ٢٠ میلیون لیتر مازوت خوب ایران در بازارهای جهانی عرضه می‌شود.

نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این نشست با بیان این که تلاش برای استاندارد سازی بنزین در کشور در دولت یازدهم به جدی در دستور کار قرار گرفت گفت: اکنون با توزیع بنزین یورو۴ در کشور شاهد کاهش برخی مولفه‌های آلایندگی هستیم.

با آغاز بکار تولید بنزین یورو۴ در پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بزودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد، روند توزیع بنزین یورو۴ در کشور به مراتب افزایش خواهد یافت و بعد از آن، هیچ نوع بنزین غیر یورو۴ در کشور توزیع نخواهد شد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: