۲۴ اسف ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۹
در گفتگو با عیارآنلاین عنوان شد:

دولت برای برداشت ۱٫۵ میلیارد از صندوق توسعه ملی برنامه جزئی ارائه دهد

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس با انتقاد از لایحه دولت جهت برداشت ۱٫۵ میلیاردی از صندق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان، گفت: دولت باید برای برداشت این میزان اعتبار از صندوق توسعه ملی، برنامه مشخص و جزئی ارائه دهد.

محمد خدابخشی، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با عیارآنلاین، با اشاره به لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستاییان، گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شده است که دولت باید زمینه اشتغال ۲ میلیون روستایی را فراهم کند. اگر لایحه برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در راستای تعهد دولت در برنامه ششم و با هدف ایجاد اشتغال و فراهم کردن فضای کسب‌وکار روستایی باشد، می‌تواند کمک بزرگی به روستا باشد.

این نماینده مجلس در خصوص وجود ابهام در جزئیات لایحه پیشنهادی افزود: نحوه توزیع و مدیریت این اعتبارات خیلی مهم است. دولت باید برای برداشت این میزان اعتبار از صندوق توسعه ملی، برنامه مشخص و جزئی ارائه دهد که در آن اطلاعاتی از نحوه توزیع و جامعه هدف وجود داشته باشد.

خدابخشی در خصوص رویکرد مجلس پیرامون این لایحه، اظهار داشت: در کمیسیون برنامه‌وبودجه، مقرر شد، شاخص‌هایی برای این لایحه در نظر گرفته شود، دولت هم برنامه جزئی‌تری برای این طرح ارائه دهد تا با توجه به آنها، این لایحه را تصویب کنیم.

نماینده مردم لرستان در خصوص راهکار پیشنهادی خود تصریح کرد: عادلانه و منطقی‌ترین راهکار این است که دولت با ارائه برنامه دقیق، مناطق مختلف کشور را بر حسب نرخ بیکاری الویت‌بندی کند و این اعتبارات را از مناطق کم برخوردار به سمت سایر مناطق تزریق کند تا هم توازن منطقه‌ای رعایت شود و هم مشکل اشتغال مرتفع شود.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: