۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۶

تولید خودرو پراید و پژو ۴۰۵ ادامه دارد

معاون توسعه مدیریت، منافع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه تقاضا برای خودرو پراید و پژو ۴۰۵ وجود دارد و تا زمانی که خودرویی جایگزین آنها نشده است تولید این دو خودرو ادامه دارد.

به گزارش عیارآنلاین،  محمدرضا فیاض امروز در نشست خبری که با موضوع افتتاح طرح‌ها و برنامه‌های دهه مبارک فجر برگزار شد، در مورد توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ گفت: در تولید خودرو دو اصل یکی استاندارد و دیگری کشش بازار مطرح است.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: پژو ۴۰۵ استانداردهای فعلی خودروی ایرانی را دارد و بازار هم نسبت به استفاده از آن تمایل نشان می‌دهد و تا زمانی که خودروی با این کلاس جایگزین نشده، نباید مردم را از آن محروم کرد.

وی تصریح کرد: بنابراین به محض اینکه دو خودرو با استانداردهای مناسب جایگزین پراید و پژو ۴۰۵ شود، ما آن را جایگزین می‌کنیم.

فیاض گفت: بنابراین تولید دو خودرو پراید و پژو ۴۰۵ ادامه می‌یابد.

وی گفت: در حال حاضر خودروی ۴۰۵ و پراید در نوبت درخواست خرید مردم است و مردم علاقه‌مند به استفاده از آن هستند، اما ما قطعاً باید تلاش کنیم خودروی خوب به جای آنها تولید و به بازار بیاید، ولی نمی‌توانیم به مردم بگوییم از آن استفاده نکنند.

معاون توسعه مدیریت، منافع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی گفت: تا روز گذشته ۴۰ هزار خودرو به چرخه ناوگان تاکسیرانی وارد شد که اغلب آن خودروها سمند بود.

وی با بیان اینکه برای تعویض خودروهای تاکسیرانی دو خودروی سمند و پژو را به مردم پیشنهاد دادیم، گفت: تسهیلات برای این دو خودرو یکسان بود و مردم براساس سلیقه خودشان آن را انتخاب می‌کردند.

فیاض در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه چرا خودروهای هیبریدی را جایگزین خودروهای ناوگان تاکسیرانی نکرده‌اید، گفت: خودروی هیبریدی یک خودروی تازه به دوران رسیده و با یک تکنولوژی پیچیده که تکنولوژی آن مربوط به ایالت متحده آمریکا است.

وی بیان داشت: تا زمانی که نسبت به تکنولوژی خودروهای هیبریدی تسلط پیدا نکنیم، از آن تکنولوژی در صنعت خودروی کشور استفاده نمی‌کنیم.

معاون توسعه مدیریت، منافع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در ارتباط با پروژه رونق تولید گفت: براساس برنامه قرار بود تا با پرداخت وام به ۷۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط که به دلیل کمبود نقدینگی فعالیت‌شان متوقف شده بود، به چرخه تولید بازگردند که با اجرای این طرح هم‌اکنون ۲۰ هزار واحد تولیدی کوچک و متوسط از جمله واحدهای صنعتی و کشاورزی به چرخه تولید بازگردانده شد.

فیاض تصریح کرد: از بین ۲۴ بانک دولتی و خصوصی بانک کشاورزی، ملی، صادرات، ملت و صنعت و تجارت برای رونق این طرح به ما کمک می‌کنند.

وی همچنین در مورد کاهش تعرفه ۸ قلم کالای کشاورزی اظهار داشت: در کمیسیون ماده ۱ وزارت جهاد کشاورزی عضو هستند و تصمیمات راجع‌به تعرفه با تصویب جمع و اعضای کمیسیون انجام می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منافع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به کاهش تعرفه ۸ محصول کشاورزی گفت: بدیهی است که تلاش ما در جهت ارتقای تولید داخل است، نه افزایش واردات اما در کنار آن باید تنظیم بازار نیز مورد توجه قرار گیرد.

فیاض در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه با منع ورود ایرانیان به آمریکا ارتباطات تجاری این کشور چگونه می‌شود، گفت: دنیا به آمریکا ختم نمی‌شود، در طول سال‌های گذشته آمریکا محدودیت‌های مختلفی برای ما برقرار کرده بود و این آخرین پرونده برای ما که درست خلاف شعارهای قبلی آنها بود که می‌گفتند که ما با دولت ایران مشکل داریم و با مردم ایران خوب هستیم.

وی افزود: در طی ۱۰ سال گذشته تجارت ما متمرکز در آمریکا و قاره آمریکا نبوده و در درجه اول تجارت ایران با قاره آسیا و سپس با اروپا بوده است.

معاون توسعه مدیریت، منافع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خوشبختانه بعد از برجام دروازه کشورهای اروپایی به روی ما گشایش یافته و امیدواریم این تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا کمترین تأثیر را بر تجارت ایران بگذارد.

وی با اشاره به اینکه ۲۵۵ طرح ملی در دهه مبارک فجر افتتاح می‌شود، گفت: افتتاح این طرح‌ها موجب ایجاد ۲۲ هزار شغل در کشور می‌شود و بیشتر این طرح‌ها مربوط به استان‌های خراسان رضوی، البرز و تهران خواهد بود.

فیاض تصریح کرد: علاوه بر طرح‌های مذکور ۳۳ طرح ملی مربوط به پروژه اقتصاد مقاومتی است که ۱۸ طرح آن به بهره‌برداری رسیده و ۷ طرح دیگر آن در ایام دهه فجر افتتاح می‌شود و مابقی‌ طرح‌ها هم تا پایان سال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بیش از ۴ هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد را تا ششم بهمن امسال به چرخه تولید متصل کرده‌ایم، گفت: این موضوع موجب اشتغال‌زایی برای ۶۴ هزار نفر و  سرمایه‌گذاری معادل ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان شده است.

منبع:فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: