۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷
عضوکمیسیون صنایع و معادن:

باوجود انحصار، تولید پراید ادامه پیدا می‌کند

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برنامه ششم توسعه حاشیه امن خودروسازان و مدیران آن را از بین برد و هر تصادفی که رخ دهد، مدیرعامل خودروسازی ها باید در دادگاه ها پاسخگو باشند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا منصوری بااشاره به اظهارات مدیرعامل سایپا درخصوص تولید “پراید” و استقبال مردم از این خودرو، گفت:زمانی که رقابتی وجود ندارد و مشتریان برای خرید یک شبه خودرو در صف بایستند،خط تولید پراید همچنان ادامه می یابد و مردم مجبور به خرید این خودروهای بی کیفیت هستند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مضرات اقتصادی مخاطره جان و سلامتی افراد چندین برابر منافع خودروهای تولیدی است،افزود:ثمره تولید خودروهای بی کیفیت،حیف و میل اموال عمومی است، خودروسازان اگر به تولیدات خود اطمینان دارند،یکی از این تولیدات را در مناطق آزاد همانند کیش به فروش برسانند،چرا در تمام منطقه آزاد کیش یک خودروی ساخت داخل وجود ندارد.

اگر مشکلات خودروسازی رفع نشود،روز به روز برمعضلات کشور افزوده می شود

منصوری با اشاره به اینکه رقابت سبب رشد درکشور و در تمامی بخش ها می شود،ادامه داد:تازمانی که در خودروسازی ها رقابتی ایجاد نشده و حق انتخابی برای مشتریان وجود نداشته باشد،کیفیت خودروهای داخلی افزایش نمی یابد.

وی با بیان اینکه به مرور زمان کیفیت و تکنولوژی خودروهای دنیا افزایش می یابد،یادآورشد:گاهی برخی افراد مجبور هستند که برای حمل و نقل از خودروهای بی کیفیت استفاده کنند،تاچه زمانی مردم باید هزینه سوءمدیریت ها در دوران های مختلف را پرداخت کنند،تا زمانی که مشکلات خودروسازی رفع نشود،روز به روز بر معضلات کشور افزوده می شود.

می توان با مشارکت خارجی ها و انتقال تکنولوژی به داخل خودروهای با کیفیت تولید کرد

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:می توان با مشارکت خارجی ها و انتقال تکنولوژی به داخل خودروهای باکیفیت تولید کرد و خودروهای بی کیفیتی همانند “پراید” را از خط تولید خارج کرد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه برنامه ششم توسعه حاشیه امن خودروسازان و مدیران آن را از بین برد،تصریح کرد:هر تصادفی که انجام شود،مدیرعامل خودروسازی ها باید در دادگاه ها پاسخگو باشند،لذا خودروسازان باید کیفیت خودروهای تولیدی خود را افزایش دهند و خودروی”پراید” از خط تولید خارج شود.

منبع: خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: