رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:

بازار پرتقال شب عید با واردات رسمی تنظیم می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با تاکید بر اینکه بازار پرتقال شب عید با واردات رسمی تنظیم می شود، افزود: وزارت جهادکشاورزی برای تنظیم بازار پرتقال تصمیم های اساسی دارد و اجازه نمی دهد پرتقال در شب عید با افزایش قیمت مواجه شود.

به گزارش عیارآنلاین،حسین مهاجران روز چهارشنبه با اظهار بی اطلاعی از واردات پرتقال های مصری به کشور و اینکه تنها اخباری در این زمینه شنیده است، گفت: پرتقال مصری همان والنسیا است که یکی از بهترین و مرغوب ترین پرتقال ها به شمار می آید.
وی تصریح کرد: با ایجاد توازن در بازار، قاچاقچیان برای واردات این میوه دست به کار نخواهند شد.
مهاجران یادآور شد: مقداری پرتقال مرغوب مازندران برای شب عید در انبارها ذخیره شده و قیمت پرتقال های جنوب نیز افزایش یافته به شکلی که قیمت پرتقال جنوب ۳۰ هزار ریال به هشت هزار ریال و از ۲۰ هزار ریال به ۵۰ هزار ریال رسیده است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه در صورت واردات رسمی با بحران پرتقال در شب عید مواجه نخواهیم شد، افزود: به نظر می رسد که وزارت جهادکشاورزی برای تنظیم بازار پرتقال در شب عید تصمیم های اساسی دارد و اجازه نخواهد داد برای شب عید، پرتقال با افزایش قیمت مواجه شود.
وی درباره حضور فروشندگان میوه در نمایشگاه بهاره گفت: از آنجا که میوه سریع فساد می شود و مردم از خرید میوه های موجود در نمایشگاه بهاره استقبال نمی کنند، میوه فروشان در نمایشگاه بهاره امسال حضور نخواهند داشت.
بنابر این گزارش، منابع خبری مصر در حالی چند روز پیش از صادرات ۲۰ هزار تن پرتقال به ایران خبر دادند که طبق تصمیم دولت، وارد این محصول به کشور ممنوع است.
با این حال، بارش برف و سرمای بی سابقه در اوایل آذرماه امسال، به بخشی از محصول باغ های مرکبات در استان های شمالی بویژه مازندران خسارت زد که این محصولات قرار بود برای تنظیم بازار شب عید ذخیره سازی شوند.
اواسط دی ماه امسال نیز دلاور حیدرپور رئیس سازمان جهادکشاورزی مازندران اعلام کرد: ۵۰۰ هزار تن پرتقال سالم در انبارهای فنی و سردخانه های استان وجود دارد و نیازی به واردات پرتقال نیست.
وی اطمینان داد:: هموطنان نگران تامین پرتقال شب عید نباشند و بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، شرکت تعاونی روستایی در حال خرید تضمینی ۴۰ هزارتن پرتقال درجه یک و سالم شب عید است.

منبع: ایرنا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: