سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس: سایپا کاشان زیر قیمت به پژو واگذار شد‌ه‌است

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس،از بررسی قراردادهای جدید خودرویی درکمیته صنعت کمیسیون صنایع خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین، سعید باستانی ،از بررسی قراردادهای جدید خودرویی درکمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،خبر داد.

نماینده مردم تربت حیدریه درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه تلقی محرمانه بودن قراردادهای جدید نفتی اشتباه رایج شده است، افزود: قراردادهای جدید خودرویی هیچ طبقه بندی ای ندارد و مشاهده متن قراردادها برای مسئولان،بازرسان و نمایندگان مجلس آزاد است.

مفهوم محرمانه بودن برای قراردادهای خودرویی معنایی ندارد

باستانی ادامه داد:زمانی که قراردادی بین دو شرکت بسته می شود،ممکن است به دلیل شرایط رقابتی متن کامل قرارداد تا زمان اجرا منتشرنشود و مفهوم محرمانه بودن برای قراردادهای خودرویی معنایی ندارد.

وی با اشاره به واگذاری نیمی از سهام سایپای کاشان به پژو-سیتروئن، یادآور شد:برخی کارشناسان معتقد هستند که سایپای کاشان به قیمت واقعی واگذار نشده است،البته با توجه به قیمت های اعلام شده اعتقاد بنده نیز براین است که سایپای کاشان زیرقیمت واگذار شده،مگر اینکه درتوافق قیمت گذاری های طرفین به این صورت باشد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن،تصریح کرد:کمیته صنعت گزارش نهایی خود را تا هفته آینده به کمیسیون ارائه می دهد،تا ابهامات قراردادها در صحن کمیسیون بررسی شود.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: