۱۷ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۰
معاون وزیر کشاورزی:

اگر در آینده برگشت خاک نداشته باشیم در زمینه کشاورزی حفاظتی برای درمان فرسایش خاک به مشکل برمی‌خوریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اگر در آینده برگشت خاک نداشته باشیم در زمینه کشاورزی حفاظتی برای درمان فرسایش و ماده آلی آن در خاک به مشکل برمی‌خوریم.

به گزارش عیارآنلاین، اسکندر زند در هفدهمین همایش ملی برنج در ساری با بیان اینکه هدف وزارت جهادکشاورزی افزایش تولیدات است، گفت: هر ساله به جمعیت دنیا به اندازه جمعیت کشور افزوده می شود، به همین دلیل نیاز به افزایش کمی تولیدات وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروز در بحث صادرات از انبار محصول صادر نمی شود، اضافه کرد: مسلما باید در سیستم پایدار و مدیریت اهمیت داده شود.

زند با اشاره به اینکه آب یکی از چالش های کشور است، گفت: موضوع بعدی گازهای گلخانه ای و جنگل های کشور به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این چهار موضوع در درون اهداف دولت قرار گرفته است، افزود: در کشور سازمان غذا و دارو وجود دارد ولی بیشتر به دارو پرداخته می شود و متولی بخش غذا در حوزه کشاورزری خلاصه شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه کشاورزی مانند گذشته اهدف و رسالت سنگینی برعهده دارد، اضافه کرد: با توجه به رشد تکنولوژی با رویکرد فعلی در کشاورزی کار برای ما سخت است و باید با تغییر نگاه به سمت اهداف حرکت کنیم.

زند با بیان اینکه در شهر قم ۶۶۶ قنات برای تأمین آب در گذشته زده شده بود، تصریح کرد: در حال حاضر این مقدار هزینه برای تأمین آب نمی شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه نگاه ما به خاک هم تنها برداشت آن است، افزود: اگر در آینده برگشت خاک نداشته باشیم در زمینه کشاورزی حفاظتی که برای درمان فرسایش و ماده آلی آن در خاک به مشکل برمی خوریم.

این مسئول با تأکید بر سرمایه گذاری در بخش کشاورزی افزود: یکی از مشکلات عمده ما بازار است که به صادرات، کیفیت، دقت و سرمایه گذاری گره خورده است.

زند با بیان اینکه تأمین نیروی کشاورز در آینده بسیار مهم است، گفت: در حال حاضر کشورهای خارجی سازمانی به عنوان کشاورز آینده راه اندازی کردند که برای تربیت دانش آموزانی که در آینده کشاورز می شوند به کارمی رود.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: