۲۷ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵

صادرات برق ایران به پاکستان افزایش یافت

در حالی که پاکستان در حال مذاکره با ایران در خصوص افزایش واردات برق است، این کشور برای تامین برق منطقه گوادر واردات برق از ایران را از ۷۰ به ۱۰۰ مگاوات افزایش داده است.

به گزارش عیارآنلاین، در حالی که پاکستان در حال مذاکره با ایران در خصوص افزایش واردات برق است، این کشور برای تامین برق منطقه گوادر واردات برق از ایران را از ۷۰ به ۱۰۰ مگاوات افزایش داده و در حال برنامه ریزی برای رساندن این رقم به ۱۰۰۰ مگاوات است.

به گفته مدیر شرکت عرضه برق کویته، از دسامبر ۲۰۱۶، واردات برق پاکستا از ایران از ۷۰ به ۱۰۰ مگاوات رسیده که این میزان برق مازاد به منطقه گوادر ارسال شده است. وی افزود، کار بر روی یک کارخانه تولید برق ۳۰۰ مگاواتی در گوادر در حال انجام است.

اسلام آباد به دلیل تحریم های غرب علیه ایران با مشکلاتی در زمینه توافقات با بانک های ایرانی مواجه است. دولت پاکستان بار دیگر مذاکراتی را با دولت ایران آغاز کرده و پس از لغو تحریم ها اسلام آباد برق بیشتری از ایران خواهد خرید. ایران تمایل دارد ۳ هزار مگاوات برق به پاکستان صادر کند.

اما به گفته یک مقام ارشد پاکستانی، بین دو کشور در خصوص تعرفه برق صادراتی اختلاف نظر وجود دارد. حدود ۱۵ سال پیش در سال ۲۰۰۲، ایران و پاکستان اولین موافقتنامه صادرات برق به میزان ۳۴ مگاوات را امضا کردند و سپس این رقم را به ۷۴ مگاوات رساندند و اکنون این رقم به ۱۰۰ مگاوات رسیده است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: