۲۹ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۹
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی:

صادرات برق ایران به عراق از سر گرفته شد/پرداخت بخشی از بدهی برقی عراق به ایران

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از قرارداد جدید صادرات برق ایران به عراق برای سال ۲۰۱۷ خبر داد و گفت: عراق تعهد کرد بخشی از بدهی برقی خود را در حدود ۳۵۰ میلیون دلار پرداخت کند که بخش عمده‌ای از این مبلغ چند روز پیش پرداخت شد.

به گزارش عیارآنلاین، هوشنگ فلاحتیان در پاسخ به این سؤال که مذاکرات هیأت عراقی با وزارت نیرو برای ازسرگیری صادرات برق ایران به عراق به کجا رسید، گفت: پس از حضور هیأت عراقی در تهران، مذاکرات خوبی برای ازسرگیری صادرات برق به این کشور و پرداخت بدهی این کشور از بابت خرید برق از ایران صورت گرفت.

وی افزود: در این مذاکرات، قرارداد صادرات برق ایران به عراق برای سال ۲۰۱۷ تمدید شد اما در این مذاکرات مقرر شد که طرف عراقی بخشی از بدهی برقی خود را برای از سرگیری مجدد صادرات برق پرداخت کند.

فلاحتیان ادامه داد: در این مذاکره و تمدید قرارداد، مقرر شد که طرف عراقی ۳۵۰ میلیون دلار از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بدهی قبلی را پرداخت کند که چند روز پیش بخش مهمی از این ۳۵۰ میلیون دلار پرداخت شد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تأکید کرد: از این پس عراق از بابت خرید برق از ایران باید پول برق را از طریق گشایش ارزی پرداخت کند که امیدواریم دیگر همانند گذشته به مشکل برنخوریم.

از اواخر سال ۲۰۱۶ (دی‌ماه) صادرات برق ایران به عراق به دلیل نبود قرارداد جدید و پرداخت نشدن بدهی‌ها قطع شده بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: