رئیس پلیس آگاهی ناجا:

افزایش ۱۰۷ درصدی کشفیات پرونده‌های قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون تومان

رئیس پلی سآگاهی ناجا گفت: دوگونه پرونده قاچاق در پلیس آگاهی تعریف میشود زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بالای این رقم. که پلیس به سمت کشف پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون رفته است.

به گزارش عیارآنلاین، سردار مقیمی رئیس پلیس آگاهی ناجا در حاشیه همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران گفت: بیشترین میزان کشفیات در بحث کالای قاچاق را نیروی انتظامی دارد.

مقیمی با اشاره به افزایش ۵۰درصدی کشفیات کالای قاچاق در سال جاری افزود: اولویت پلیس در بحث مبارزه با کالای قاچاق جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور است که برهمین اساس عمده فعالیت ها معطوف به مرزها و ایستگاه های بازرسی در مرزها است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا اظهار داشت: برهمین اساس افزایش ۵۰درصدی کشفیات نشان دهنده عملکرد بسیار عالی ایت که مورد تحسین همکاران ما در ستاد مرکزی نیز واقع شده است.

وی با اشاره به اولویت پلیس بر کالاهای کلان عنوان کرد: با توجه به اینکه تمرکز پلیس بر باندهای بزرگ قاچاق کالا است که برهمین اساس پرونده ها به دوقسمت بالای ۵۰۰میلیون تومان و زیر ۵۰۰میلیون تومان تقسیم شده که همانطور که گفته شد در پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان حدود ۱۰۷درصد افزایش کشفیات و در پرونده های زیر ۵۰۰میلیون تومان ۷۴ میزان کشفیات افزایش یافته است.

رئیس پلیس آگاهی ادامه داد: افزایش کشفیات پرونده های کلان نشان دهنده این است که ما از پرونده های خرد و کوچک به سمت پرونده های باندی و سازمان یافته می رویم.

مقیمی با اشاره به باندهای دستگیر شده توسط پلیس در سال جاری گفت: امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش باندهای دستگیر شده را داشته ایم.

وی مطرح کرد: اولویت پلیس در ۹ استان است که استان های مرزی بخصوص در بخش های غربی، جنوبی و شرقی است که بر همین اساس دریابانی و مرزبانی این مسئولیت را برعهده گرفته اند.

وی اظهار داشت: برهمین اساس باید از نظر تجهیزات و امکانات به مرزبانی و دریابانی کمک کنیم و مورد توجه قرار دهیم.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: قاعدتا برخی از تجهیزات را در مرزها نداریم و برخی نیز فرسایشی هستند که باید نسبت به تأمین و تجهیز این تجهیزات اقدامات لازم انجام شود.

مقیمی افزود: همه معاونت های پلیس های ناجا به صورت هم پوشانی در مبارزه با قاچاق کالا عمل می کنند.

وی با اشاره به راه اندازی قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا بیان کرد: قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در سال ۹۴ راه اندازی شد که این قرارگاه تا سال ۹۶ نیز ادامه خواهد داشت.

وی مطرح کرد: آنچه در فضای مبارزه با قاچاق کالا بسیار مهم است بحث صیانت کارکنان است زیرا بعضا دیده میشود که در برخی از عملیات ها کارکنان نیروی انتظامی یا شهید یا مجروح میشوند.

رئیس پلیس آگاهی ناجا گفت: یکی از بحث های مهم در ناجا بحث از رده خارج شدن اقلام مکشوفه قاچاق است که با توجه به تاکیدات رهبری و تدابیر فرمانده ناجا در زمینه امحاء این کالاها اقدامات لازم را انجام میدهیم که البته باید در برخی از این اقدامات دستگاه های دیگر به پلیس کمک کنند در هر صورت پلیس اعلام آمادگی کرده است و امیدواریم بتوانیم اقدامی جهادی و انقلابی در این زمینه داشته باشیم.

منبع: نسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: