عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با عیارآنلاین:

تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم تاثیر منفی بر خودکفایی دارد

سید راضی نوری با شاره به اینکه درحال حاضر هم اگر دولت نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام کنند فایده‌ای ندارد، گفت:تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی امسال ۱۰۰درصد تاثیر منفی بر روی خودکفایی گندم خواهد گذاشت.

سید راضی نوری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه کشاورزی عیارآنلاین، با اشاره به تاخیر دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم امسال، گفت: تاخیر دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی امسال ۱۰۰درصد تاثیر منفی بر روی خودکفایی گندم و کشاورزی خواهد گذاشت.

وی با بیان اینکه دولت طبق قانون می‌بایست تا آخر شهریور‌ماه قیمت‌ها را اعلام می‌کرد تا کشاورزان بتوانند با برنامه‌ریزی دقیق برای کشت محصول خود تصمیم‌گیری کنند، ادامه داد: این تاخیر ۵ماه نشان از عدم مدیریت دولت دارد، درحال حاضر هم اگر قیمت‌ها را اعلام کنند فایده‌ای ندارد.

این نماینده مجلس در خصوص اختلاف شورای اقتصاد با وزارت جهاد کشاورزی بر سر نرخ خرید تضمینی گندم امسال، افزود: شورای اقتصاد قیمت ۱۳۰۰تومان را اعلام کرده است ولی مجلس و وزارت جهاد قیمت ۱۴۵۰تومان را منطقی می‌دانند به همین دلیل نسبت به قیمت تعیین شده توسط شورای اقتصاد معترض هستیم اما شورای اقتصاد هنوز تصمیم نهایی برای تغییر قیمت را نگرفته است.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: