۲۸ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶

توفان شن جاده ترانزیت ریگان – چابهار را بست

فرماندار ریگان گفت: توفان شدید شن به همراه ریزگردها موجب بسته شدن جاده ترانزیت ریگان – ایرانشهر در استان کرمان شد.

به گزارش عیارآنلاین، امین باقری  با بیان اینکه وزش توفان شدید شن از شب گذشته در این شهرستان شروع شده است ،افزود: توفان شن در ریگان بیش از ۳۵ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.
وی اظهار کرد: شدت وزش توفان به همراه ریزگردها در مسیر روستای هشتصد متری شهرستان ریگان موجب اعزام تمام نیروهای امدادی و اورژانس جاده ای به این روستا شده است.
فرماندار ریگان بیان کرد: توفان شدید شن به همراه ریزگردها موجب شن گرفتگی آسفالت جاده ریگان – چابهار شد که نیروهای راهداری در حال شن روبی از این مسیر هستند.
باقری گفت: توفان شن علاوه بر مشکلات تنفسی موجب وارد آمدن خساراتی از جمله شن گرفتگی باغات و مزارع و خسارت به محصولات گندم و جو شهرستان ریگان شده است.
وی از آماده باش تمام نیروهای امدادی در جاده ترانزیت ریگان – ایرانشهر خبر داد و بیان کرد: مساجد و مدارس برای اسکان مسافران این مسیر آماده سازی شده است.
فرماندار ریگان اظهار کرد: توفان شدید شن به همراه ریزگردها هفته گذشته بیش از ۱۰۰ نفر را راهی مراکز بهداشتی درمانی کرد و موجب وارد آمدن خسارت میلیاردی به این شهرستان شد.
باقری عنوان کرد: توفان شدید شن به همراه ریزگردها ۱۶روستای ریگان را خالی از سکنه کرد و بیش از ۵۰ روستا در محاصره شن های روان قرار داده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: