محمد زاده، امسال جابجایی نزدیک به ۱۲٫۵ درصد از سهم بار کشور بر روی ریل بوده است

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: جابجایی کالا در سال جاری تا به امروز نشان می‌دهد نزدیک به حدود ۱۲٫۵ درصد از سهم بار کشور بر روی ریل بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، سعید محمدزاده صبح امروز در حاشیه آیین افتتاح و بهره‌برداری از ایستگاه پلیس راه‌آهن هرمزگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهمترین برنامه‌ای که در راه‌آهن مورد نظر است طبق چارچوب فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ساماندهی بارهای حجیم با موضوع اقتصاد مقاومتی در دستور کار است.

وی افزود: تمام تلاش همکاران ما در راستای برنامه ششم توسعه که سهم بار را ۳۰ درصد در کشور اعلام نمودند به این معنی است در طی یک برنامه پنج ساله توسعه انجام شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بخشی از سخنانش عنوان داشت: تلاش‌های بسیار زیادی باید در توسعه بار داشته باشیم تا سهم بار از ۱۰ درصد به ۳۰ درصد برسد و در استان هرمزگان و بندرعباس و پایانه‌های مربوطه در رسیدن به این موضوع در خصوص تخلیه و بارگیری تلاش‌های بسزایی داشته‌اند که امروز شاهد این موضوع در این بندر هستیم.

محمدزاده اظهار کرد: همکاران ما در راه‌آهن در رسیدن به موضوع سهم بار در تخلیه و بارگیری نقش بسیار جدی دارند و مجموعه، تدابیر متعددی را جهت همکاری با سازمان‌ها بویژه سازمان بنادر برنامه‌ریزی کرده است و اقدامات متعددی را در سازمان راه‌آهن انجام داده‌ایم که امیدوارم بتوانیم در این مسیر تاثیرگذار باشیم.

وی ادامه داد: جابجای کالا در سال جاری تا به امروز نشان می‌دهد نزدیک به حدود ۱۲و نیم درصد از سهم بار کشور بر روی ریل بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه اقتصادی به بخش ریل توجه ویژه‌ای شده است به طوری که یک درصد از درآمد فروش نفت و گاز به توسعه حمل و نقل ریلی اختصاص داده شده است.

منبع:فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: