۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۸

تحصیل ۳۰۰ هزار هنرجو در ۳ هزار هنرستان کشور/ تعیین رشد ۲۰ درصدی فنی‌و‌حرفه‌ای تا پایان سال ۹۷

حسینی‌مقدم، مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: در حال حاضر در شاخه فنی و حرفه‌ای، قریب ۳ هزار هنرستان و حدود ۳۰۰ هزار هنرجوی پایه دهم و سوم نظام قدیم داریم. در حال حاضر برای سال تحصیلی جاری رشد و پوشش ۱۷ درصدی از میزان رشد در نظر گرفته شده پیش‌بینی کرده بودیم که به این عدد رسیده‌ایم و طبق برنامه‌ای که در شاخص‌های ارزیابی گفته شده است، باید طی ۳ سال آینده به عدد ۲۰٫۲۶ درصد یعنی تا پایان سال ۹۷ برسیم. منتظر هستیم ببینیم برنامه ششم برای ما چه در نظر گرفته است و فکر می‌کنم، در این برنامه در مجموع برای شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رشد و پوشش ۵۰ درصدی دیده شده است که در این صورت خود را مقید به افزایش پوشش می‌دانیم.

به گزارش عیارآنلاین، سید محسن حسینی‌مقدم مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، درخصوص «تعداد هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در کشور»، اظهارداشت: در حال حاضر در شاخه فنی و حرفه‌ای، قریب ۳ هزار هنرستان و حدود ۳۰۰ هزار هنرجوی پایه دهم و سوم نظام قدیم داریم.

وی در خصوص «توسعه هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در کشور»، عنوان کرد: شورای عالی شاخص‌های ارزشیابی ارائه داد که در اواخر سال ۹۲ با امضای رئیس جمهور ابلاغ شد و برای ۵ سال آینده رشد ۴۸٫۲۶ درصدی را برای شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش پیش‌بینی شده است.

 حسینی مقدم با بیان اینکه برای شاخه فنی و حرفه‌ای رشد ۲۰٫۲۶ درصدی در نظر گرفته شده است، گفت: در حال حاضر برای سال تحصیلی جاری رشد و پوشش ۱۷ درصدی از میزان رشد در نظر گرفته شده پیش‌بینی کرده بودیم که به این عدد رسیده‌ایم و طبق برنامه‌ای که در شاخص‌های ارزیابی گفته شده است، باید طی ۳ سال آینده به عدد ۲۰٫۲۶ درصد یعنی تا پایان سال ۹۷ برسیم.

مدیرکل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: منتظر هستیم ببینیم برنامه ششم برای ما چه در نظر گرفته است و فکر می‌کنم، در این برنامه در مجموع برای شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، رشد و پوشش ۵۰ درصدی دیده شده است که در این صورت خود را مقید به افزایش پوشش می‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه توسعه کیفی مهمتر است،تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی، بخصوص برای تجهیز رشته‌های جدید هنرستانی داشته باشیم؛ چرا که بسیاری از تجهیزات مربوط به نظام قدیم است و کارایی لازم ندارد.

منبع: فارس

تلگر

برچسب‌ها:

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: