۲۲ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۵

معاون وزیر علوم: وزارت علوم در چارچوب قوانین از دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا حمایت همه‌جانبه می‌کند

معاون آموزشی وزارت علوم عنوان کرد: وزارت علوم در چارچوب قوانین از دانشجویان مشغول به تحصیل در آمریکا حمایت همه‌جانبه می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین،مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم ؛ با اشاره به مشکلات پیش آمده برای دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آمریکا اظهار داشت: متاسفانه به دلیل تصمیمات غلط مسئولان سیاسی آمریکا، دانشجویانی که در دانشگاه آمریکا مشغول به تحصیل هستند، با مشکل اقامت و ورود به این کشور مواجه شده‌اند که در این راستا وزارت علوم با هماهنگی‌های صورت گرفته حمایت همه جانبه از آنها می‌کند.

وی بیان کرد: اگر این افراد در دانشگاه‌های برتر آمریکا مشغول به تحصیل باشند، بدون هیچ مشکلی می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه های اروپایی درخواست دهند و وزارت علوم نیز برای رفع مشکلشان کمال همکاری با آنها را دارد.
شریعتی ادامه داد: دانشجویانی که در دانشگاه برتر آمریکا تحصیل می‌کنند، در صورت تمایل می‌توانند در دانشگاه برتر کشور بدون کنکور درسشان را ادامه دهند و البته این کار در چارچوب قوانین و مقررات ابلاغیه وزارت علوم به دانشگاه‌ها و با هماهنگی سازمان سنجش آموزش کشور انجام می‌شود.
معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: دانشجویانی که درخواست انتقال به یکی از دانشگاه‌های کشورهای اروپایی را دارند، مدت جابجایی‌شان جزو سنوات آنها محسوب نمی‌شود و این قاعده بیشتر در مورد افراد دارای بورسیه صدق می‌کند.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: