یک استاد دانشگاه گفت:

نمایندگان مجلس علاوه بر بازنشستگی زنان برای افزایش مرخصی زایمان هم چاره‌اندیشی کنند

سهیلا کوشا استاد دانشگاه با بیان اینکه بازنشستگی پیش از موعد زنان گام مهمی در جهت تحکیم بنیان خانواده است، گفت: نمایندگان مجلس در کنار بازنشستگی پیش از موعد زنان بهتر است به افزایش مرخصی زایمان زنان نیز به عنوان مکمل این مصوبه توجه داشته باشند.

به گزارش عیارآنلاین، سهیلا کوشا در مورد بازنشستگی پیش از موعد زنان گفت: به نظر بنده بازنشستگی پیش از موعد زنان برای خانم‌هایی که علاوه بر وظیفه همسری وظیفه مادری را بر عهده دارند بسیار مفید است چون می‌توانند وقت بیشتری را در کنار خانواده و فرزندان باشند به نظر می‌رسد احتمال تصویب آن از سوی شورای نگهبان هم در صورتیکه بار مالی نداشته باشد زیاد است.

وی ادامه داد: شورای نگهبان مصوبات مجلس را با شرع و قانون اساسی مطابقت می‌ دهد که این مصوبه نیز خلاف هیچکدام از این دو نخواهد بود.

این استاد دانشگاه گفت: توصیه بنده این است در کنار این موضوع نکته دیگری که می‌تواند به انسجام بنیان خانواده کمک کند این باشد که سقف سنی خانم‌ها برای شروع به کار خانم‌ها را بالاتر ببرند و اجازه دهند خانم‌هایی که صاحب فرزند می‌شوند علاوه بر مرخصی زایمان قانونی اجازه دهند تا سقف ۵ سال مرخصی بدون حقوق بگیرند بدون درج در سنوات که بتوانند بعد از ۵ سال ادامه کار بدهند.

کوشا اظهار داشت: فرستادن فرزند در سنین کودکی به مهدهای کودک معضلات خاص خود را به دنبال دارد حداقل تا ۲ سالگی که کودک باید از شیر مادر تغذیه کند این موضوع باید لحاظ شود تا یک‌سال مرخصی با حقوق و یک سال مرخصی بدون حقوق به زنان و مادران بدهند یا امکان استفاده از کار نیمه وقت را برای مادران در نظر بگیرند.

وی ادامه داد: اگر نمایندگان مجلس به این موضوع نیز توجه داشته باشند گام خوبی در جهت تحکیم بنیان خانواده و ارتقای جایگاه زنان در جامعه برداشته خواهد شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: