احتمال اعمال تعرفه‌ گمرکی ۱۰۰ درصدی برای عمده محصولات کشاورزی اروپایی در آمریکا

دفتر نمایندگی تجاری آمریکا احتمالاً طی روزهای آینده به طور رسمی اعمال تعرفه ۱۰۰ درصدی واردات ۹۰ محصول عمده کشاورزی اروپا به آمریکا را اعلام خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دفتر نمایندگی تجاری آمریکا در اتحادیه اروپا احتمالاً روز چهارشنبه آینده به طور رسمی تصمیم دولت آمریکا را برای اعمال تعرفه گمرکی ۱۰۰ درصدی برای واردات ۹۰ محصول کشاورزی اروپایی به آمریکا را اعلام می‌کند.

محصولاتی مانند گوشت، شکلات، خردل، پاپریکا، موتور سیکلت و برخی دیگر از محصولات کشاورزی تولید اتحادیه اروپا در فهرست افزایش تعرفه گمرکی آمریکا خواهند بود.

بیشتر محصولاتی که واردات آنها به آمریکا شامل افزایش تعرفه گمرکی و رسیدن آن به ۱۰۰ درصد خواهد بود از کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و ایتالیا خواهند بود.

تولیدکنندگان بانفوذ محصولات کشاورزی در آمریکا دولت این کشور را تشویق کردند، تا با توجه کسری تجاری ۱۳۶ میلیارد دلاری آمریکا با اتحادیه اروپا این افزایش تعرفه را اعمال کند.

از سوی دیگر اتحادیه اروپا نیز حدود ۲۰ سال است که از واردات گوشت آمریکایی خودداری می‌کند.

در سال ۱۹۸۸ اتحادیه اروپا واردات گوشت هورمونی تولیدی آمریکا را ممنوع اعلام کرد.

در سال ۱۹۹۹ آمریکا با تأیید سازمان تجارت جهانی افزایش تعرفه را علیه برخی محصولات اروپایی کلید زد.

در سال ۲۰۰۹ نیز باراک اوباما توانست با طرف‌های اروپایی برای لغو این تحریم‌های دوجانبه به توافق برسد و اتحادیه اروپا موافقت کرد تا سالانه ۵۰ هزار تن گوشت هورمونی را از آمریکا وارد کند با این حال واشنگتن هنوز از این روند راضی نیست.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: