۲۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
نماینده مجلس:

روغن پالم خسارات فراوانی برای سلامت جامعه دارد/ دست‌های پشت پرده برای ورود روغن پالم به کشور

عضو کمیسیون کشاورزی دوره نهم مجلس با تاکید براینکه روغن پالم مضررات و خسارات جانی فراوانی برای سلامت جامعه و افراد دارد، گفت:نباید اجازه داد که به راحتی این محصول غیر خوراکی و غیر بهداشتی برای مصارف خوراکی وارد کشور شود.

به گزارش عیارآنلاین، ناصر صالحی نسب پیرامون حضور وزاری کابینه مالزی در ایران برای تبلیغ و فروش روغن پالم به کشورمان،‌اظهار داشت: باید با مردم با صداقت رفتار کنیم و صادق باشیم،‌اینکه وزارت بهداشت در سالهای اخیر و به صورت رسمی و گسترده در خصوص مضرات و زیان های روغن پالم برای سلامت جامعه و افراد موضع گیری کرده نشان دهنده این است که همین دولت نمی تواند حال اجازه واردات بی رویه این محصول غیرخوراکی و غیربهداشتی را به کشور بدهد.

وی افزود: وزاری کابینه مالزی برای درآمدزایی و فروش محصولات کشورشان در ایران کنگره های تبلیغاتی و بازاریابی این محصول غیر خوراکی راه اندازی کنند،‌ اما متاسفانه هیچ نظارتی برعملکرد و فروش محصولات آنها که رسما به غیر بهداشتی و مضر بودن آن برای استفاده خوراکی تاکید شده است،‌نمی شود.

نماینده مردم دشت آزادگان دوره نهم مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه روغن پالم مضررات و خسارات جانی فراوانی برای سلامت جامعه و افراد دارد، گفت:  نباید اجازه داد که به راحتی این محصول غیر خوراکی و غیر بهداشتی برای مصارف خوراکی وارد کشور شود.

وی با تاکید بر اینکه مطمئنا این مسائل نشان می دهد که دست هایی پشت پرده است تا برای بدست آوردن منافع و سود بیشتر این محصولات غیر بهداشتی را وارد کشور کنند، تاکید کرد:هم مردم و هم دستگاه های نظارتی دقت های لازم را در این خصوص باید داشته باشند.

صالحی نسب با بیان اینکه اینکه جای سئوال دارد که چرا عده ای به دنبال پافشاری برای واردکردن چنین محصول و ماده غیرخوراکی برای استفاده خوراکی به کشور می باشند،تصریح کرد: باید با پشت پرده و لابی ها و فشارهای که برای تبلیغ این محصول و برنامه ریزی واردات آن تلاش می کنند،‌برخوردهای قانونی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و مالزی روابط خوب و مناسبی است،‌ولی این دلیلی نمی شود که هر محصولی که آنها به دنبال بازاریابی، فروش، کسب سود و منفعت برای کشورشان است،‌ مورد استفاده کارخانه ها و مردم ما قرار بگیرد، تصریح کرد: اولویت ها در این بین سلامت و بهداشت و آینده کشور است و مطمئنا مسولان بازرسی و نظارتی کشور اجازه از بین رفتن منافع و سلامت کشور در این خصوص را نخواهند داد.

عضوکمیسیون کشاورزی دوره نهم مجلس در پایان افزود: کمیسیون های بهداشت و درمان و کشاورزی مجلس نیز باید با حساسیت و دقت لازم این مسائل را پیگیری  و با جدیت مقابل هرگونه سوء استفاده را بگیرند و از ورود بی رویه این محصول جلوگیری کنند.

منبع: خانه ملت

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: