نماینده مجلس تاکیدکرد؛

کنترل ریسک بازار وارداتی و صادراتی محصولات کشاورزی نیازمند توسعه مرکز آمار ایران

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کنترل و مدیریت ریسک بازار وارداتی و صادراتی محصولات کشاورزی نیازمند توسعه مرکز آمار ایران است،گفت:نباید اجازه داد واسطه ها چندین برابر تولیدکننده و کشاورز سود ببرند.

به گزارش عیارآنلاین، علی وقف چی درباره وضعیت نرخ گذاری محصولات کشاورزی،گفت:نباید اجازه داد واسطه ها چندین برابر تولیدکننده و کشاورز سود ببرند و تنها راهکاری که می تواند بازار را به ثبات برسانند توسعه مرکز آمار ایران است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: کنترل و مدیریت ریسک بازار وارداتی و صادراتی محصولات کشاورزی  نیازمند توسعه مرکز آمار ایران است  تا تولید و بازار فروش  دریک  راستا به تعادل برسد.

وی ادامه داد:واردات بی رویه محصولات کشاورزی علاوه بر ایجاد ناهنجاری اجتماعی متضررکردن تولیدکننده در مناطق روستایی و کشاورزی را در پی خواهد داشت و درنهایت این امر موجب دامن زدن به حاشیه نشینی می شود.

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه منافع تولیدکننده،مشتری و واسطه ها باید برای تنظیم بازار داخلی و صادراتی کشاورزی معقولانه تعیین شود،یادآورشد:نرخ محصولات غذایی و کشاورزی بر طبق قدرت خرید مصرف کننده و سود متعارف برای تولیدکننده تعیین شود تا بازار به ثبات و تعادل برسد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: