احمد اصغری مهرآبادی: ۲۸۰ هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در دولت یازدهم به پایان می رسد

قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: ۲۸۰ هزار واحد مسکن باقی مانده و نیمه تمام کشور به دستور رئیس جمهوری تا پایان دولت یازدهم به اتمام می رسد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهرآبادی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح واحدهای مسکن مهر شهرستان مهاباد در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: تا کنون یک میلیون و ۸۸۵ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده که سهم واحدهایی که تا کنون دولت یازدهم تحویل صاحبان آن داده ۸۵۰ هزار واحد مسکن مهر است.
وی افزود: افتتاح ۸۰ هزار واحد مسکن مهر در ایام الله دهه فجر آغاز شده که تا اسفند ادامه خواهد داشت و ۳۶۲ واحد مسکن مهر شهرستان مهاباد به عنوان بخشی از این طرح ها می باشد.
مهرآبادی تاکید کرد: بر اساس ضرب العجل و دستور رئیس جمهوری، مسکن مهر هنرمندان و خبرنگاران نیز باید در همین مدت و تا پایان دولت یازدهم به اتمام برسد و تحویل صاحبانشان شود.
وی با بیان اینکه به جز طرح های معارض دار بقیه واحدهای مسکن مهر در زمان یاد شده تحویل خواهند شد، گفت: از استاندارها پی گیر هستیم تا ساخت مساکن مهر به موقع به پایان برسد و بانک مسکن نیز باید نسبت به پرداخت وام ها تسریع کند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ساخت مسکن مهر از ما ولی ساخت مدرسه، مسجد، ورزشگاه، درمانگاه، گاز رسانی و دیگر مسائل رفاهی برای مسکن های مهر را باید متولیان انجام دهند.
وی همچنین با اشاره به ابلاغ افزایش مبلغ وام های ۳۰۰ میلیونی به ۴۰۰ میلیونی مسکن مهر، گفت: این افزایش از طریق بانک مسکن به شعب ابلاغ و بر پرداخت سریع آن تاکید شده که البته دارای شرایط و دستورالعملی است.
مهرآبادی گفت: با رسیدن به ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی مسکن های مهر، این واحدها به دفترخانه ها برای عقد قرارداد متمم معرفی می شوند و با رسیدن به ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز ام های افزایش یافته ۴۰۰ میلیونی قابل پرداخت خواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی ۳۶۲ واحد مسکن مهر مهاباد را به عنوان مجموعه نمونه استان افتتاح کرد.
پیش از این ۸۷۴ واحد مسکن مهر شهرستان مهاباد افتتاح و تحویل صاحبان آنها شده است.
شهرستان مهاباد با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: