رئیس جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد؛

ذخیره ۷۰۰۰ تن سیب و پرتقال/توزیع از ۲۰ اسفند

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: برای تأمین نیاز احتیاطی و تنظیم بازار میوه شب عید، بیش از هزار و ۵۰۰ تن سیب ذخیره سازی شده و عملیات خریداری و حمل ۵ هزار و ۵۰۰ تن پرتقال از استان‌های شمالی و جنوبی کشور در حال انجام است.

به گزارش عیارآنلاین، علی‌اشرف منصوری اظهار کرد:  برای میوه شب عید بر اساس تعهد خود با همکاری سازمان تعاون روستایی قرارداد‌های لازم برای ذخیره سازی میوه پرتقال و سیب منعقد شده است.

وی افزود: بیش از آن چیزی که سیب و پرتقال برای ایام شب عید مورد نیاز بوده و مصوب ستاد تنظیم بازار است، قرارداد تأمین و ذخیره‌سازی منعقد شده است و نگرانی از این بابت نداریم.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: بر این اساس عملیات حمل، ذخیره‌سازی و سورتینگ سیب مورد نیاز شب عید انجام‌شده است و اکنون بیش از ۱۵۰۰ تن از این محصول در سردخانه‌های استان قرار دارد.

وی بابیان اینکه برای تنظیم بازار پرتقال مورد نیاز شب عید بیش از ۵ هزار و ۵۰۰  تن پرتقال خریداری می‌شود تصریح کرد: برای تأمین ذخیره احتیاطی اکنون در حال حمل میوه از مراکز تولید هستیم و پیش‌بینی‌شده است که در ۴ سردخانه موجود در ری، دماوند و اسلامشهر برای عرضه در شب عید نگهداری شود.

منصوری درباره قیمت این محصولات گفت: قیمت این محصول بعد از آنالیز و تعیین سهم دولت در تأمین میوه شب عید اعلام عمومی خواهد شد.

وی درباره تاثیرات سرمازدگی بر تامین نیازمیوه شب عید اظهار داشت: باوجوداینکه بخشی  از باغات پرتقال شمال کشور آسیب‌دیده است اما در تلاش هستیم تا نیاز شب عید از میوه های باکیفیت انجام شود.

منصوری تأکید کرد:  پرتقال مورد نیاز شب عید استان تهران از استان‌های شمالی و جنوبی کشور خریدای شده به‌طوری‌که بخش مشخصی از آن نیز از محصول باکیفیت استان فارس تامین شده است.

بر اساس این گزارش عملیات توزیع میوه مورد نیاز شب عید از ۲۰ اسفند در استان تهران آغاز خواهد شد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: