۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۳

طرح تحول سلامت منجر به افزایش ۲۰۰ درصدی دستمزد پزشکان شد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، با اشاره به ضرورت اجرای قانون تمام وقتی پزشکان دولتی، گفت: وزارت بهداشت به هشدار مقام معظم رهبری که فرمودند مراقب باشید طرح تحول سلامت به ضد خودش تبدیل نشود، توجه چندانی نکرد و این طرح آرام آرام دارد به ضد خودش تبدیل می شود.

 

به گزارش عیارآنلاین، امین اقرلو مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران که سخنران پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران بود، در بخشی از صحبت هایش به طرح تحول سلامت اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت طرح تحول سلامت را اجرا کرده ولی با وجود نقدهایی که وجود دارد صدا و سیما فضایی برای نقد فراهم نکرد.

وی افزود: طرح تحول سلامت باعث شد تا دستمزد پزشکان ۲۰۰ درصد افزایش یابد که البته دلیل این مسئله را مقابله با زیرمیزی اعلام کردند ولی سبب  افزایش قیمت ویزیت‌ها شد.

اقرلو با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری، به اجرای طرح تحول سلامت گفت: به نظر می‌رسد وزارت بهداشت بر هشدار مقام معظم رهبری که فرمودند مراقب باشید طرح تحول سلامت به ضد خودش تبدیل نشود، توجه چندانی نکردند و این طرح آرام آرام دارد به ضد خودش تبدیل می شود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران افزود: وزارت بهداشت باید مسئله تمام وقت بودن پزشکان دولتی را اجرایی کند زیرا در صورت تائید این موضوع پزشکان بیماران مستضعف را برای گرفتن پول بیشتر به بیمارستان‎های خصوصی نمی‌فرستند.

وزارت بهداشت باید به جای اینکه به منافع صنفی پزشکان توجه کنند به طرح‌های زیرساختی مانند نظام ارجاع توجه کند و مدام به دنبال افزایش درآمد پزشکان به بهانه مقابله با زیر میزی نباشند زیرا این نگاه فقط به نفع بخشی از جامعه است و درآمد متوسط پزشکان را از بقیه جامعه بیشتر می‌کند که به نوعی سبب ایجاد تبعیض می‌شوند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: