۴ بهم ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶

اشتغال‌زایی برای جوانان با حمایت از تولیدکنندگان داخلی واگن

عضو کمیسیون صنایع مجلس در گفتگو با عیارآنلاین گفت: متاسفانه هماهنگی بین دستگاه‌های متولی یعنی وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت‌، معدن و تجارت و شرکت راه‌آهن برای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری در زمینه، خودکفایی و تولید واگن وجود ندارد.

عبدالله رضیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار حوزه حمل‌ونقل عیارآنلاین، پیرامون صادر شدن مجوز از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واردات واگن به کشور، گفت: ظرفیت خوبی در صنعت واگن سازی کشوربرای تولید واگن به وجود آمده است و استفاده از این ظرفیت بومی علاوه بر تامین نیازهای داخلی می‌تواند زمینه‌های شکوفایی اقتصادی کشور را فراهم کند به همین دلیل دولت باید از این صنعت حمایت کند.

وی ادامه داد: اما متاسفانه، هماهنگی بین دستگاه‌های متولی یعنی وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت‌، معدن و تجارت و شرکت راه‌آهن برای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری دراین زمینه وجود ندارد به همین دلیل شاهد بروز یک‌سری مشکلات در این  رابطه هستیم.

این نماینده مجلس در خصوص علت تمایل شرکت‌های حمل‌ونقلی داخلی برای واردات واگن، گفت: قرار شده است کمیسیون صنایع و معادن بررسی دقیقی دراین زمینه داشته باشد و امیدواریم دولت هم برای این مسئله راهکاری اندیشه کند.

نماینده مردم قائم‌شهر در خصوص راهکار پیشنهادی خود افزود: بدلیل وجود داشتن ظرفیت تولید واگن در داخل کشور، دولت و وزارت صنعت‌، معدن و تجارت باید به صورت جدی شرکت‌های تولید کننده واگن از جمله واگن‌سازی پارس اراک را حمایت کنند. حمایت این نهادهای متولی  موجب اشتغال‌زایی برای جوانان کشور خواهد شد. از طرف دیگر هم شرکت‌های تولید کننده داخلی باید فضای کسب‌وکار رقابتی را بین خود ایجاد کنند و کیفیت محصولاتشان را افزایش دهند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: